PARKRUN POWRACA! Jubileuszowe spotkanie tczewskich biegaczy już w tę sobotę

  • 10.06.2021, 12:16
  • Redakcja
PARKRUN POWRACA! Jubileuszowe spotkanie tczewskich biegaczy już w tę sobotę fot. Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Już w sobotę, 12 czerwca, miłośnicy aktywnego spędzania czasu wolnego będą mieli okazję wziąć udział w 200. edycji Parkrun Tczew.

Parkrun Tczew to idealna okazja do tego, aby poznać ludzi o podobnych pasjach i zainteresowaniach. Co najważniejsze, jak przyznają mieszkańcy miasta i okolic, spotkania tczewskich biegaczy to forma jednej z najlepszych aktywności sportowych, które można wykonywać w wolnym czasie. We wcześniejszych, 199 edycjach, brało udział 3242 uczestników, natomiast przy organizacji wszystkich spotkań pomagało 300 wolontariuszy. Uczestnicy biegu pobili swoje życiowe rekordy aż 4321 razy.

 

Czym jest parkrun Tczew?

To bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu. Zapraszamy do udziału w dogodnej dla każdego formie i luźnej, pozbawionej rywalizacji atmosferze.

                     źródło: parkrun.pl

 

Przypomnijmy, ostatni Parkrun odbył się w marcu 2020 roku. Wtedy miłośnicy sportu spotkali się z okazji Dnia Kobiet. To ostatnie spotkanie, które się odbyło - ze względu na ograniczenia związane z pandemią, dopiero teraz, po 66 tygodniach oczekiwań, tczewscy biegacze wracają na Parkrun. To spotkanie będzie wyjątkowe, bo jubileuszowe - pobiegną oni razem po raz 200. Tomasz Tobiański, współorganizator Parkrun Tczew, na naszej antenie zapowiedział wielki powrót wspólnego biegania:

 

Można biegać, maszerować, chodzić, wynik nie jest ważny, liczy się tylko udział i to jest najważniejsze chodzi o to by zacząć aktywnie weekend.

 

A to wszystko już w najbliższą sobotę:

 

Zapraszam serdecznie jeszcze raz - dwusetny Parkrun Tczew odbędzie się już w najbliższą sobotę, 12 czerwca, o godzinie 9:00. Wystarczą dobre chęci. Pamiętajcie o kodach, rejestrujcie się. 

 

 

Jednocześnie, osoby, które były już zarejestrowane nie powinny rejestrować się ponownie: 

 

Te osoby które były zarejestrowane: nie rejestrujcie się jeszcze raz, tylko przyjdźcie ze starym kodem. Kolejna rejestracja spowoduje, że wasze wyniki nie będą łączyć się z poprzednimi. 

Tomasz Tobiański, współorganizator Parkrun Tczew

 

Jak doszło do pojawienia się takiej formy spotkań w Tczewie? Skąd wzięła się w tczewianach pasja do biegania? Na czym dokładnie polega Parkrun? Całej rozmowy Weroniki Gerowskiej-Chaleckiej z Tomaszem Tobiańskim, współorganizatorem Parkrun Tczew, posłuchacie tutaj: 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe