Zdecyduj, jak w przyszłości będzie wyglądać transport w Tczewie [WARSZTATY DLA MIESZKAŃCÓW]

  • 14.06.2021, 14:28
  • Aleksandra Kęprowska
Zdecyduj, jak w przyszłości będzie wyglądać transport w Tczewie [WARSZTATY… fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot wspólnie z ekspertami z dziedziny transportu pracuje nad "Planem Zrównoważonej Mobilności dla metropolii" (tzw. SUMP). Będzie to jasna strategia działań na najbliższe lata - jak zmieniać transport, by był bardziej dostępny, przyjazny i bezpieczny dla mieszkańców, a także chronił klimat i środowisko.

Dokument powstaje przy współudziale mieszkańców. Od maja trwają warsztaty (łącznie będzie ich 9) konsultacyjne online, na których uczestnicy porozmawiają o potrzebach transportowych i komunikacyjnych w każdym z powiatów OMGGS. O warsztatach dla mieszkańców powiatu tczewskiego opowiedział na naszej antenie Grzegorz Pawlikowski z Urzędu Miejskiego w Tczewie. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy! 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Spotkania potrwają około 2 godzin, będziemy pracować w 6 zespołach. W każdym z nich przez około kwadrans wspólnie z moderatorami porozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu. Porozmawiamy o wszystkim.

- Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS

 

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy się zarejestrować się TUTAJ. Liczba uczestników jest ograniczona. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.

 

To mieszkańcy zdecydują jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości - czy stawiać na nowe drogi, trasy rowerowe, a może postawić na parki i więcej zieleni. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi. Zapraszamy na warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie swoich pomysłów, dzięki temu biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje jasny plan działań transportowych na kolejne lata. 

~ OMGGS

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe