Nabór wniosków do „Działaj Lokalnie” przedłużony o 3 dni [AKTUALIZACJA]

  • 18.06.2021, 12:28
  • Redakcja
Nabór wniosków do „Działaj Lokalnie” przedłużony o 3 dni [AKTUALIZACJA]… fot. Fundacja Pokolenia

Podziel się:

Oceń:

Tylko do 17 czerwca można aplikować w konkursie grantowym "Działaj lokalnie".

"Działaj lokalnie" to program grantowy, który w Polsce realizowany jest od 2000 roku. Jest to działanie, którego organizatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. 

 

Głównym celem Programu jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego. Ośrodki Działaj Lokalnie (ODL) to organizacje, które prowadzą lokalne konkursy grantowe. Za ich pośrednictwem rozdzielają środki przekazane przez PAFW oraz pozyskane od samorządów, przedsiębiorców i osób prywatnych. Zajmują się także działalnością szkoleniową, doradztwem i wspierają wolontariat. AFRP nadzoruje przebieg tych konkursów. Na podstawie zasad przygotowanych przez PAFW Akademia opracowuje wzory dokumentów, prowadzi szkolenia, konsultacje i doradza ODL, sieciuje je i promuje program „Działaj Lokalnie”.

- organizatorzy

 

Program koncentruje się na zwiększaniu aktywności społeczności lokalnych, dlatego jego realizacja przebiega na poziomie powiatu. W powiecie tczewskim Ośrodkiem "Działaj Lokalnie" jest Fundacja Pokolenia. Organizacje pozarządowe, które pełnią funkcje ośrodków wyłaniane są w otwartych konkursach i odpowiadają za przygotowanie konkursów dla mniejszych organizacji oraz grup nieformalnych.

 

ODL są ośrodkami animacji lokalnej, a w realizacji Programu „Działaj Lokalnie” wykorzystują takie narzędzia, jak: programy grantowe, kampanie społeczne i fundraisingowe, działalność poradnicza i szkoleniowa, promocja i rozwój wolontariatu lokalnego oraz dialog z grupami interesariuszy (darczyńcami i partnerami biznesowymi, samorządowymi, organizacjami pozarządowymi i grupami obywatelskimi). 

- organizatorzy

 

Ponieważ każda społeczność lokalna jest inna, ważne jest dostosowanie projektów do potrzeb mieszkańców. Istotą konkursu jest sięganie do zasobów ale też do tradycji i wcześniejszych doświadczeń. W konkursie mieszkańcy wybierają własne cele społecznego zaangażowania. Program umożliwia realizację tych przedsięwzięć, które w danym miejscu są naprawdę potrzebne.

Obecnie w Tczewie Fundacja Pokolenia będąca Ośrodkiem Działaj Lokalnie prowadzi nabór wniosków. Jednak czas na ich złożenie jest ograniczony i upływa 17 czerwca o północy.


Więcej informacji o konkursie, regulamin i link do generatora wniosków znajdziecie TUTAJ

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe