Zraszacze i kurtyny wodne w Tczewie pomagają podczas upałów

  • 20.06.2021, 08:34
  • Redakcja
Zraszacze i kurtyny wodne w Tczewie pomagają podczas upałów fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Urządzenia mające na celu przyniesienie ulgi podczas upałów, ustawiono w kilku miejscach naszego miasta.

W związku z upałami, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie postawił zraszacze na ul. Pomorskiej przy dworcu kolejowym i na bulwarze przy placu zabaw. Biuro Zarządzania Kryzysowego przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną Tczew i po uzyskaniu aprobaty ZWiK, rozstawiło dwie kurtyny wodne przy ul. Czyżykowskiej i na Osiedlu Bajkowym przy placu zabaw.

 

W upalne dni kurtyna będzie ustawiana w godzinach porannych i demontowana w godzinach popołudniowych. Oznacza to, że w czasie największego nasilenia temperatur będzie można schłodzić się w wodnej mgiełce.

~ UM Tczew

 

Przypomnijmy, że Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przekazało ostrzeżenie meteorologiczne, które obowiązuje do 21 czerwca. IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 20°C.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe