Prezydent i starosta w sporze o spalarnię

  • 21.07.2017, 12:26
  • Hanna Brzezińska, Krzysztof Repiński / Radio Tczew
Prezydent i starosta w sporze o spalarnię

Podziel się:

Oceń:

Powracamy do tematu spalarni odpadów medycznych i decyzji o jej sprzedaży, która poróżniła starostę i prezydenta Tczewa.

Przypomnijmy, że spalarnia należąca do szpitalnego kompleksu przy ulicy 30 Stycznia została wybudowana osiem lat temu, dzięki dotacji z Unii Europejskiej. Spalarnia przynosi zysk, jednak jest dzierżawiona firmie z Bełchatowa. Sprzedaż obiektu ma pomóc borykającej się z problemami finansowymi spółce Szpitale Tczewskie. Decyzję władz powiatu skrytykował prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. W ostatnim programie Pytania do Prezydenta w Telewizji Tetka podtrzymał swoje zdanie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

- Tak jeden z argumentów prezydenta odpiera starosta tczewski, Tadeusz Dzwonkowski. W programie Pytania do Starosty odniósł się też do pomysłu samodzielnego zarządzania spalarnią przez Szpitale Tczewskie. Zdaniem starosty byłoby to możliwe, ale spalarnia funkcjonuje głównie dla odpadów medycznych spoza szpitala. Poza tym nowej spółce utworzonej specjalnie na potrzeby prowadzenia spalarni trudno byłoby konkurować z innymi firmami na rynku bez odpowiednich nakładów finansowych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sprawa sprzedaży spalarni wydaje się zamknięta. Sprzedaż będzie ogłoszona prawdopodobnie we wrześniu. Wstępnie obiekt wyceniono na 4 mln zł.

Hanna Brzezińska, Krzysztof Repiński / Radio Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe