Grand Prix powiatu tczewskiego w szachach

W weekendowych zmaganiach udział wzięło 25 szachistów.

Autor: Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie

W niedzielę, 20 czerwca w II LO w Tczewie, Uczniowski Klub Sportowy Skoczek Tczew wspólnie z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie zorganizowali Grand Prix powiatu tczewskiego w szachach.

W zawodach udział wzięło 25 sympatyków w różnym przedziale wiekowym z wielu okolicznych miejscowości. Podczas rozgrywek obowiązywała zasada kojarzenia systemem szwajcarskim oraz czas gry 10 min. + 5sek./ruch. Zwycięzcą Grand Prix Powiatu Tczewskiego został Vitaliy Reshetniak, który zgromadził 7 punktów, drugie miejsce zajął Jerzy Kot z dorobkiem 7 punktów, a podium zamknął Kacper Skrzypczyński. W klasyfikacji juniorów zwycięzcą został Oskar Śniadecki z dorobkiem 6 punktów.

Zwycięzca klasyfikacji generalnej otrzymał pamiątkowy puchar oraz nagrodę finansową natomiast najlepszy junior – puchar i nagrodę rzeczową.