Mogą nam grozić gwałtowne wzrosty stanów wody [OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE]

  • 22.06.2021, 12:01
  • Redakcja
Mogą nam grozić gwałtowne wzrosty stanów wody [OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE] fot. Pixabay zdjęcie poglądowe

Podziel się:

Oceń:

Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody w Gdańsku przekazuje wydane przez Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni ostrzeżenie dotyczą gwałtownych wzrostów stanów wody.

Ostrzeżenie hydrologiczne obowiązuje od wtorku 22 czerwca (od 10:00) do środy 23 czerwca (do 3:00). Informacja Biura Prognoz Hydrologicznych dotyczy obszarów Dolnej Wisły

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

- treść komunikatu

 

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe