Zmiany w "Dobrym Starcie": program przejmuje ZUS, wnioski tylko elektroniczne, a wypłaty na konta bankowe

  • 24.06.2021, 13:17
  • Redakcja
Zmiany w "Dobrym Starcie": program przejmuje ZUS, wnioski tylko elektroniczne,… fot. gov.pl

Podziel się:

Oceń:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 lipca przejmuje realizację wniosków z programu "Dobry Start".

Program „Dobry Start” to 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie to nie jest uzależnione od dochodu i trafia do rodziców uczniów raz w roku. Wnioski będzie można składać od 1 lipca

 

Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole,  świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia.

- gov.pl

 

Świadczenie można otrzymać po złożeniu odpowiedniego wniosku. Uwaga! W tym roku wprowadzono kilka zmian. Od teraz realizacją świadczenia zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a wnioski będzie można składać jedynie drogą elektroniczną

 

Wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe. Wnioski drogą online będzie można składać, tak jak w latach ubiegłych od 1 lipca do 30 listopada przez portal informacyjno-usługowy [email protected] na stronie empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

 

O zasadach składania wniosków mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Zakład Ubezpieczeń Społecznych planuje również wprowadzenie mobilnych punktów wsparcia m.in. poprzez współpracę z KRUS:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Świadczenie "Dobry Start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program "Dobry Start" nie obejmuje również studentów.

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe