Centrum Inicjatyw Twórczych: Wyłoniono zwycięskie projekty! Kto za nimi stoi?

  • 30.06.2021, 11:22
  • Redakcja
Centrum Inicjatyw Twórczych: Wyłoniono zwycięskie projekty! Kto za nimi… foto CKIS

Podziel się:

Oceń:

Siedem grup nieformalnych złożyło projekty na działania w ramach Centrum Inicjatyw Twórczych w Tczewie., które jest przedsięwzięciem skierowanym do mieszkańców Tczewa, zainteresowanych rozwojem kulturalno-społecznym w mieście. Celem zadania jest aktywizacja społeczności lokalnych i stworzenie warunków do rozwoju potencjału twórczego tkwiącego w mieszkańcach w każdym wieku

W czwartek, 24 czerwca w Klubie Muzycznym w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyło się spotkanie z wnioskodawcami w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021. Siedem osób zaprezentowało pomysły na działania w kulturze. Po prezentacjach dokonano wyboru inicjatyw, które dostaną dofinansowanie w ramach Centrum Inicjatyw Twórczych. Spotkanie poprowadził Paweł Gębala, animator z Narodowego Centrum Kultury:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

- fot. CKiS Tczew

Do pierwszego etapu zgłoszono siedem projektów. O szczegółach mówi dyrektor CKiS Tomasz Hildebrandt:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co czeka na wnioskodawców w kolejnym etapie realizacji projektu?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dwa projekty najniżej ocenione, nie uzyskały dofinansowania. W wyniku naboru inicjatyw, w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021, zrealizowane zostaną poniższe projekty:

  • COOLTURALNI - koordynator projektu: Weronika Łopata
  • TROCHĘ COOLTURY PROSZĘ !!! - koordynator projektu: Kalina Kortas
  • MUZYK(UJ) BEZ OGRANICZEŃ - koordynator projektu: Julia Mielczarek
  • TCZEWSKIE RETRO GRANIE 2021 - koordynator projektu: Piotr Bunkowski
  • CYKL WARSZTATÓW POETYCKICH - koordynator projektu: Zofia Daniel

O pomyśle pod tytułem "COOLturalni" mówi Weronika Łopata, koordynatorka projektu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

- foto CKiS Tczew

Kolejnym projektem, który wzbudził wiele emocji  był projekt pod nazwą “Trochę cooltury proszę”, którego autorką jest Kalina Kortas, a o projekcie mówi Magdalena Okapiec-Kortas, mama Kaliny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Każdy projekt złożony w ramach konkursu do Centrum Kultury i Sztuki mógł uzyskać maksymalnie 7000 tysięcy złotych dofinansowania. Wybrane projekty będą realizowane przez pomysłodawców oraz koordynatora z Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, w okresie od 1 września do 31 października 2021 roku.


Największą ilość punktów, 344,  otrzymał projekt COOLTURALNI, którego koordynatorem jest Weronika Łopata. Projekt zakłada rozpoczęcie cyklu działań skierowanych do młodych ludzi, w skład których wchodzą między innymi koncerty lokalnych muzyków.

Na kolejnej pozycji uplasował się projekt  TROCHĘ COOLTURY PROSZĘ!!!, 316 punktów, Pomysłodawczynią jest Kalina Kortas Projekt zakłada między innymi organizację warsztatów z kreatywnego  recyclingu ubrań, a także przedmiotów codziennego. W projekcie znalazł się również pomysł na strefę karaoke dla mieszkańców Tczewa połączony z warsztatami z samoakceptacji oraz pokonywania leku przed sceną i wystąpieniami publicznymi.

Projekt MUZYK(UJ) BEZ OGRANICZEŃ uzyskał 307 punktów, a jego koordynatorką jest Julia Mielczarek. Inicjatywa kierowana jest do osób 30, 40 i 50+. Celem działania jest rozwój artystyczny osób w średnim i starszym wieku, zakończony ich koncertem na Sali Centrum Kultury i Sztuki u boku profesjonalnych muzyków.

TCZEWSKIE RETRO GRANIE 2021 to pomysł Piotra Bunkowskiego na ożywienie tczewskiej kultury. Uzyskał on 285 punktów, a zakłada zorganizowanie pierwszego w historii Tczewa wydarzenia poświęconego grom retro. Będą rozgrywki, symulator, stanowisko do gier retro przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

CYKL WARSZTATÓW POETYCKICH to projekt skierowany do mieszkańców w różnym wieku. Celem jest udoskonalenie warsztatu poetyckiego uczestników oraz prezentacja ich twórczego dorobku. Inicjatywa pani Zofii Daniel uzyskała 282 punkty.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe