Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 09:32

Podwójny rollercoaster na Euro 2020

Za nami najbardziej emocjonujący wieczór, który do tej pory odbył się podczas finałowego turnieju Mistrzostw Europy. Po niezwykle zaciętych poniedziałkowych (28 czerwca) meczach do dalszej fazy turnieju awansowały reprezentacje Szwajcarii oraz Hiszpanii. W obydwu spotkaniach strzelono łącznie 14 bramek!

Autor: fot. Liselotte Sabroe / AP

Hiszpania (5) - Chorwacja (3)

Pierwszą dawkę emocji zapewniły nam tuż po 18:00 reprezentacje Hiszpanii (trzykrotnego mistrza Europy) i obecnych wicemistrzów Świata Chorwacji. Po zdecydowanie nie najlepszej grze w fazie grupowej obydwie drużyny chciały udowodnić swoim kibicom i reszcie świata, że dalej potrafią grać na najwyższym poziomie i zasługują na dalszą grę w turnieju. W tym spotkaniu Hiszpanie zafundowali sobie "podróż z piekła do nieba" najpierw wygrywając 3:1, by w ostatnich 5 minutach regulaminowego czasu gry pozwolić Chorwacji na doprowadzenie do remisu, a w następstwie dogrywki, w której, na ich szczęście, strzelili dwie bramki i zamknęli rywalizację wynikiem 5:3, dając radość fanom ''La Furia Roja".

Strzelcy bramek:

• 20' Pedri - gol samobójczy (Hiszpania)
  • 38' Cesar Azpilicueta (Hiszpania)
  • 57' Pablo Sarabia (Hiszpania)
  • 77' Ferran Torres (Hiszpania)
  • 85' Mislav Orsić (Chorwacja)
  • 93' Mario Pasalić (Chorwacja)
  • 100' Alvaro Morata (Hiszpania)
  • 103' Mikel Oyarzabal (Hiszpania)

Francja (3) - Szwajcaria (3) (rzuty karne: 4:5)

Przeżyć i szybszego rytmu serca nie zabrakło również w drugim spotkaniu między Szwajcarią a mistrzami świata Francją, które rozpoczęło się o 21:00. Także tym meczu doczekaliśmy się niespodzianki ze strony o wiele niżej notowanej Szwajcarii, która doprowadziła do stanu 3:3 i do dodatkowych 30 minut gry. Na tym się jednak nie skończyło - żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, co zaowocowało pierwszą serią rzutów karnych w tym turnieju, która zakończyła się niespodziewanym zwycięstwem Szwajcarów po niecelnym karnym jednego z pretendentów do "Złotej Piłki", francuskiego napastnika Kyliana Mbappe.

• 15' Haris Seferovic (Szwajcaria)
  • 57' Karim Benzema (Francja)
  • 59' Karim Benzema (Francja)
  • 75' Paul Pogba (Francja)
  • 81' Haris Seferovic (Szwajcaria)
  • 90' Mario Gavranovic (Szwajcaria)

We wtorek, 29 czerwca czekają nas kolejne piłkarskie emocje. O godzinie 18:00 zmierzą się ze sobą reprezentacje Anglii oraz Niemiec, a o 21:00 o awans powalczą Ukraina oraz Szwecja.

Będą to dwa ostatnie mecze 1/8 finałów, które wyłonią ostateczne pary ćwierćfinałowe.