Pracowita noc dla strażaków

  • 02.08.2017, 08:29 (aktualizacja 02.08.2017, 17:08)
  • Aleksandra Kęprowska, Marta Irzyk / Radio Tczew
Pracowita noc dla strażaków KP PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Rośnie liczba interwencji strażaków po burzy, która przeszła w nocy przez nasz powiat. Strażacy odnotowali dziesięć interwencji - pięć w gminie Gniew, jedna w Brzuścach (gm. Subkowy) oraz w Rokitkach przy ul. Kasztanowej.

Do tej pory strażacy wyjeżdżali 13 razy, głównie w związku z przewróconymi drzewami. Tak było w Brzuścach i Kolonii Ostrowickiej. W Rakowcu złamany komin uszkodził dach budynku jednorodzinnego. Działania polegały na usunięciu uszkodzonego komina przy użyciu żurawia przewoźnego, a następnie zabezpieczeniu dachu plandeką z wykorzystaniem podnośnika. W Dąbrówce drzewo zerwało linię energetyczną, a w Gniewie zablokowało drogę. W Rokitkach drzewo spadło na samochód. Do tej pory nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Informacje otrzymaliśmy na nasz radiowy numer SMS-owy 733 11 12 13 od  kpt. Zbigniewa Rzepki z KP PSP Tczew.

Aleksandra Kęprowska, Marta Irzyk / Radio Tczew

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
perun
perun 02.08.2017, 13:24
Tej nocy burza była piękna. Duża ilość wyładowań i kilkukrotne uderzenie piorunów w obiekty na ziemi. Takiej burzy dawno nie było. Szkoda, że są straty ale tak to już jest. Dobrze, że nikt nie zginął.

Pozostałe