Tczew: Planowana sprzedaż budynków przy Wojska Polskiego i Armii Krajowej. Z pozyskanych środków powstanie nowy obiekt

  • 06.07.2021, 10:45
  • Redakcja
Tczew: Planowana sprzedaż budynków przy Wojska Polskiego i Armii Krajowej.… fot. Telewizja Tetka

Podziel się:

Oceń:

W nieruchomości przy ul. Wojska Polskiego 6 w Tczewie przez kilkadziesiąt lat funkcjonował dom dziecka. W związku ze zmianami przepisów, podopieczni tczewskiej placówki zostali przeniesieni do nowych, mniejszych domów. Co teraz stanie się z m.in. tym budynkiem?

Wśród mieszkańców Tczewa wciąż powraca pytanie dotyczące budynku po Domu Dziecka, mieszczącym się na ul. Wojska Polskiego. Starosta Tczewski, Mirosław Augustyn wypowiedział się na temat tego, co zmieniło się w sprawie przyszłości dawnej placówki opiekuńczej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Okazuje się, że władze powiatu przewidują całkowicie nową koncepcję. Jaki dokładnie miałby być budynek, który powstanie po sprzedaży nieruchomości?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Powstał nowy klub "Powiat 2023". Na spotkaniu radnych padła propozycja właśnie od członków tego klubu, aby zaproponować budowę nowego obiektu, który pomieści PCPR, Poradnię Psychologiczną i Centrum Administracyjne Domów Dziecka. Mamy też w zamyśle budowę archiwum. Byłby to obiekt, który miałby powierzchnię około 2000 mkw. Chcielibyśmy, żeby był to budynek parterowy, co oznacza lepszy dostęp dla osób niepełnosprawnych. To nowa koncepcja, ale aby do realizacji doszło, musimy pozyskać środki. Pomysł na to jest następujący - oczywiście sprzedaż. Prawdopodobnie będziemy występowali na sesji lipcowej z tą propozycją sprzedaży budynku przy ulicy Wojska Polskiego i w zamyśle mamy też sprzedaż bazy po byłym PZD, przy ulicy Armii Krajowej.

~ Mirosław Augustyn, Starosta Tczewski

 

O sprawie nieruchomości znajdującej się przy ulicy Wojska Polskiego, pisaliśmy także tutaj.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe