Jest umowa na Kociewskie Centrum Zdrowia

  • 03.08.2017, 18:00
  • Hanna Brzezińska, Radio Tczew
Jest umowa na Kociewskie Centrum Zdrowia www.powiatstarogard.pl
Podziel się:
Oceń:
Zarząd Powiatu Starogardzkiego podpisał umowę z Zarządem Województwa Pomorskiego na dofinansowanie inwestycji w starogardzkim szpitalu. To przełomowy moment w historii placówki.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Zarząd Powiatu Starogardzkiego podpisał umowę z Zarządem Województwa Pomorskiego na finansowanie inwestycji w Kociewskim Centrum Zdrowia. Samorząd otrzyma blisko 21 mln zł na inwestycję, która zupełnie odmieni starogardzki szpital.

Prace związane z przygotowaniem projektu trwały ponad 2 lata. Zarząd Województwa Pomorskiego na dofinansowanie wybrał 10 podmiotów z 21 złożonych. Projekt starogardzkiego szpitala znalazł się na 3 miejscu, co świadczy o świetnym i kompleksowym przygotowaniu wniosku. Władze Powiatu od lat podkreślają, że priorytetem są trzy kwestie: zdrowie, oświata oraz drogi. Systematycznie realizują swoje założenia. Podpisy pod historyczną umową złożyli: starosta Leszek Burczyk i Patryk Gabriel, członek Zarządu Powiatu.

Za środki z dofinansowania odnowionych zostanie 5 oddziałów, powstanie nowy blok operacyjny, a także zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt. Projekt zakłada również podniesienie kwalifikacji kadry medycznej.

Efekty pracy mają być widoczne w 2020 roku. Dodajmy, że do Kociewskiego Centrum Zdrowia, którego właścicielem jest Powiat Starogardzki, trafiają pacjenci z 5 powiatów: starogardzkiego i ościennych. Rocznie placówka udziela 50 tys. świadczeń medycznych, a na oddziały szpitalne trafia ponad 14,5 tys. pacjentów.

Hanna Brzezińska, Radio Tczew

Zdjęcia (5)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Joanna
Joanna 03.08.2017, 23:14
Pozazdrościć Starogardowi

Pozostałe