"Znani-nieznani". Poznajcie artystów od innej strony

  • 07.07.2021, 09:32
  • Redakcja
"Znani-nieznani". Poznajcie artystów od innej strony foto Radio Tczew/Krzysztof Puternicki

Podziel się:

Oceń:

W nowej audycji zapraszamy do spotkania z ludźmi, których kojarzymy ze sceny, a którzy opowiedzą o swoich pasjach niezwiązanych z muzyką.

Audycja „Znani-Nieznani” to nowy format na naszej antenie, który pojawiać się będzie w każdy ostatni czwartek miesiąca. Zaprezentujemy w nim artystów od innej, nieoczywistej strony. Pojawią się m.in. muzycy z ich pozamuzycznymi zainteresowaniami. W pierwszej audycji Paweł Kaczyński rozmawiał z Łukaszem Jeleniewskim, perkusistą Lipali. Poza muzyką i prowadzeniem szkoły perkusji, Łukasz ma także nietypową pasję artystyczną. Jaką? O tym w rozmowie, która dostępna jest poniżej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Łukasz "Luk" Jeleniewski to polski muzyk rockowo-jazzowy, perkusista; na stałe członek zespołu Lipali. Karierę muzyczną rozpoczął w 1996 grając na instrumentach perkusyjnych. Trzy lata później, w roli perkusjonalisty został zaproszony do współpracy z trójmiejską formacją IMTM (I'm Thirsty Mum), prezentującej w owym czasie nurt latin jazz i acid-jazz. Począwszy od 1998 zaczął udzielać się gościnnie oraz współpracować z polskimi zespołami: Blenders, Paragraf 22, Arhythmic Brain. Współpracował również z Katarzyną Gaertner, Filipem Siejką, Jerzym Mazzollem, Leszkiem Możdżerem, Michałem SKINNY Skórką, Przemkiem Jabłońskim, Piotrem Liroyem Marcem, Patrycją Markowską, Krystyną Prońko, Wojtkiem Karolakiem, Jarosławem Śmietaną czy Mirosławem 'Carlosem' Kaczmarczykiem. Brał również udział w nagraniach utworów na cele charytatywne. Uczestniczył ponadto w międzynarodowych projektach muzycznych w latach 2010-2013, m. in. przy płycie „DEER PROJECT", nagrywając kompozycje wraz z Karen Edwards (PRINCE, STEVIE WONDER). Wystąpił gościnnie na płycie Martyny Jakubowicz. W 2000 r. został zaproszony przez Tomasza Lipnickiego do współpracy nad jego solowym projektem. Jako muzyk sesyjny Jeleniewski nagrał z Lipnickim płytę Li-pa-li. Solowy projekt przerodził się w zespół o tej samej nazwie, w którego oficjalny skład wszedł również Łukasz Jeleniewski. W 2004 roku nagrał debiutancką płytę z zespołem Lipali, "Pi.”. Zespół dalej kontynuuje działalność i jest w czołówce polskich zespołów rockowych. Muzyk od 2016 roku prowadzi indywidualne zajęcia nauki gry na perkusji.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe