Matury 2021: Jakie wyniki osiągnęli maturzyści z powiatu tczewskiego?

  • 07.07.2021, 08:42
  • Redakcja / TV Tetka
Matury 2021: Jakie wyniki osiągnęli maturzyści z powiatu tczewskiego? fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała, że maturę zdało 74,5 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Egzamin maturalny z języka polskiego zdało 93 proc. tegorocznych absolwentów, z kolei egzamin z matematyki 79 proc. absolwentów. Egzamin z języka angielskiego, najczęściej wybieranego na maturze, zdało 94 proc. przystępujących.

W województwie pomorskim do egzaminów przystąpiło 17 223 tegorocznych absolwentów szkół średnich. Maturę zdało 71,5 proc. przystępujących (78,2 proc. licealistów i 60,8 proc. uczniów techników). O tym, jak ta sytuacja przekłada się na dane dotyczące naszego powiatu, opowiedział nam rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie, Marcin Stolarski: 

 

Spośród szkół administrowanych przez powiat tczewski egzamin maturalny zdało 66 proc. osób, które zdecydowały się przystąpić w maju. To taki sam wynik jak w roku 2020. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Najlepiej w powiecie tczewskim wypadli maturzyści z I LO w Tczewie, ze zdawalnością na poziomie 93%. Tak o wyniku mówiła Jadwiga Andrzejewska, dyrektorka liceum: 

 

93 proc. to znaczy, że tylko na 157 maturzystów 11 osób nie otrzymało świadectwa maturalnego, natomiast  cieszymy się, że oni wszyscy mogą przystąpić w sierpniu  do poprawki i tak naprawdę wyniki wskazywały na to, że oni wszyscy - jestem o tym głęboko przekonana - mają szansę tą poprawkę zdać. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jak te wyniki prezentują się względem lat poprzednich?

 

W poprzednich latach też zdarzały się poprawki w sierpniu, ale w mniejszym stopniu. W zeszłym roku to była jedna poprawka, w poprzednim roku też pojedyncze osoby. Ogólnie mogliśmy się każdego roku cieszyć 100 proc. zdawalnością matury i jestem przekonana, że w tym roku będzie podobnie. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Z kolei w Zespole Szkół Technicznych, maturę zdało 70% uczniów, którzy do niej w maju przystąpili. O wynikach matur w ZST opowiedział dyrektor, Czesław Roczyński:

 

[...] Dla mnie wynik jest na dzień dzisiejszy zadowalający, ponieważ mamy 70 proc. zdanej matury jeżeli chodzi o ten rok. Jest on porównywalny do roku poprzedniego i wcześniejszych lat. Czy on jest dobrym wynikiem? Powiem, że zadowalającym, tak jak stwierdziłem wcześniej, natomiast czy chcielibyśmy, żeby był wyższy? Oczywiście, chcemy żeby był wyższy, będziemy nad tym pracować, żeby te wyniki były w następnych latach lepsze.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Więcej o wynikach tegorocznych matur, znajdziecie w materiale Krzysztofa Repińskiego w Telewizji Tetka.

 

Redakcja / TV Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe