IMGW ostrzega: Możliwe burze z gradem na terenie województwa pomorskiego

  • 07.07.2021, 10:26
  • Redakcja
IMGW ostrzega: Możliwe burze z gradem na terenie województwa pomorskiego fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Burze z gradem, ulewne opady deszczu do 30-40 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h - to może czekać mieszkańców województwa pomorskiego w ciągu najbliższych godzin. Ostrzeżenia wydane przez IMGW obowiązują od 11:00 przez cały dzień (7 lipca). Tymczasem, w miniony poniedziałek Straż Pożarna interweniowała na terenie naszego województwa w związku z ulewami aż 68 razy.

Zgodnie z alertami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dzisiaj w kraju obowiązywać będą ostrzeżenia przed upałami. W związku z temperaturą należy także uważać na burze, w czasie których mogą wystąpić silne porywy wiatru i opady gradu. Sytuacja może być trudna zwłaszcza na Pomorzu Gdańskim i Kujawach. IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem, które ma obowiązywać od godz. 11:00 7 lipca, do godz. 22:00 tego samego dnia. Prognozowane są burze z ulewnymi opadami deszczu do 30-40 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. 

Przypomnijmy, ulewne deszcze w ostatnim czasie przynoszą wiele szkód. W miniony poniedziałek (5 lipca) przez część naszego województwa przeszły silne deszcze oraz burze z gradem. Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że odnotowano 68 zdarzeń związanych z burzami. O szczegółach mówi oficer prasowy Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, młodszy brygadier Łukasz Płusa:

 

W dniu 5 lipca strażacy na terenie województwa pomorskiego interweniowali 68 razy. Najwięcej: powiat starogardzki, następnie powiat bytowski oraz kartuski. Strażacy przeważnie wyjeżdżali do zdarzeń związanych z usuwaniem połamanych gałęzi, pompowaniem wody z posesji, z piwnic czy też z ulic. Mieliśmy dwa zdarzenia związane z tym, że drzewo uszkodziło samochody, jeden samochód ciężarowy, drugi osobowy. Na szczęście w wyniku tych wszystkich zdarzeń nie mieliśmy osób poszkodowanych ani tym bardziej ofiar śmiertelnych. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W powiecie stargardzkim w miniony poniedziałek, 5 lipca, odnotowano dokładnie 25 zdarzeń w których brała udział straż pożarna, w powiecie kartuskim służby interweniowały 14 razy a w bytowskim 13. 

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe