Najbogatsze rodziny w Polsce [TOP 10]

 • 12.07.2021, 10:16
 • News4Media
Najbogatsze rodziny w Polsce [TOP 10] fot. iStock

Podziel się:

Oceń:

Mają na kontach miliony, a ich cały majątek liczony jest w miliardach złotych. Kto w tym roku uplasował się na czele rankingu najbogatszych rodzin w Polsce?

Podobnych zestawień jest co roku kilka. Znane magazyny biznesowe publikują listy najbogatszych, ale tym razem tygodnik „Wprost” na sprawę postanowił spojrzeć trochę z innej strony. Przedstawił zestawienie najbogatszych rodzin w Polsce. Przez lata najzamożniejszym Polakiem był Jan Kulczyk. Kiedy wspominał początki w biznesie, mówił, że pierwszy milion otrzymał od swojego ojca. Czy nieżyjący już biznesmen w taki sam sposób zadbał o swoje dzieci? Z najnowszego rankingu wynika, że tak.

To właśnie Sebastian i Dominika Kulczykowie znajdują się na pierwszym miejscu zestawienia. Ich majątek został wyceniony na 17,1 mld złotych, a autorzy rankingu tłumaczą, że rodzeństwo Kulczyków wiele zawdzięcza ojcu, który inwestował w poszukiwania złota, ropy czy gazu. Jan Kulczyk zmarł w 2015 roku, a majątek przejęły jego dzieci.

Miejsce 2 należy do Tomasza i Wojciecha Biernackich. To bracia, którzy założyli sieć sklepów Dino. Ich majątek jest wyceniany na 13,7 mld złotych.

Na 3 pozycji znajduje się rodzina Solorzów, a właściwie Zygmunt Solorz-Żak z dziećmi: Tobiasem, Piotrem i Aleksandrą. Mają majątek szacowany na 13,6 mld zł. O ile głowa rodu zaczynała jako założyciel telewizji Polsat, to dziś kontroluje jedną z sieci komórkowych, a także posiada udziały w Zespole Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin.

Wczytując się w ranking widać, że pomiędzy pierwszą trójką, a pozostałymi miejscami jest finansowa przepaść. Na niższych pozycjach znajdują się rodziny, którym do majątku wartego kilkanaście miliardów złotych jeszcze dużo brakuje. Miejsce 4 zajmuje się, posiadając 5 mld złotych, a pierwszą dziesiątkę zamyka ród z majątkiem wartym 2,6 mld złotych.

Top 10 najbogatszych rodzin

 1. Sebastian i Dominika Kulczykowie – 17,1 mld złotych,
 2. Tomasz i Wojciech Biernaccy – 13,7 mld złotych,
 3. Zygmunt Solorz-Żak z dziećmi – 13,6 mld złotych,
 4. Zbigniew Juroszek z synem Mateuszem - 5 mld złotych,
 5. Zbigniew Jakubas z córką Joanną - 3,9 mld złotych,
 6. Aleksander Ćwik z synami: Grzegorzem, Sebastianem, Marcinem – 3,84 mld złotych,
 7. Tomasz Gudzowaty z matką Grażyną oraz żoną Melody Gudzowaty i dziećmi - 3,2 mld złotych,
 8. Bracia Grzegorz, Piotr i Radosław Gugałowie - 3,1 mld złotych,
 9. Andrzej Furman z synami: Jackiem, Wojciechem i Tomaszem - 2,63 mld złotych,
 10. Leszek Gierszewski z dziećmi: Jakubem i Karoliną - 2,6 mld złotych.
News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe