Sobotni koncert w CKiS - Bukartyk & Ajagore oraz Zuza Wiśniewska

  • 15.07.2021, 10:36
  • Redakcja / CKiS
Sobotni koncert w CKiS - Bukartyk & Ajagore oraz Zuza Wiśniewska fot. CKiS Tczew

Podziel się:

Oceń:

W parku za Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbędzie się kolejne, weekendowe wydarzenie.

Koncert rozpocznie się w sobotę, 17 lipca o godzinie 19:00.

Projekt Bukartyk/AJAGORE

To efekt spotkania wyjątkowych osobowości na polskiej scenie muzycznej, Piotra Bukartyka - znakomitego tekściarza, charakterystycznego wokalisty, wnikliwego obserwatora rzeczywistości i muzyków grupy AJAGORE- instrumentalistów, nie dających się zamknąć w żadne stylistyczne ramy- od Jazzu, rhythm n blues, przez amerykański folk, country i nasze tradycje ludowe. Muzycy AJAGORE towarzyszą w muzycznej wędrówce Grażynie Łobaszewskiej czy Jorgosowi Skoliasowi

Z kolaboracji Bukartyk/AJAGORE musiało powstać zatem coś nietuzinkowego, a gdy dodamy do tego bezkompromisowy komentarz wobec otaczającej nas rzeczywistości, to okazuje się, że będziemy mieli do czynienia ze zjawiskiem absolutnie dziś na scenie niespotykanym.

 

 

Zuza Wiśniewska

Songwirterka, ukuleleistka i pasjonatka świata. W piosence inspiruje ją nie tylko dobry tekst, ale także różnego rodzaju gatunki muzyczne. Jej koncerty to mieszanka akustycznego brzmienia, słodko-gorzkich słów, na temat otaczającej rzeczywistości oraz autoironii pomieszanej z ponadprzeciętnym optymizmem. Humoru podczas występów na żywo także nie brakuje. Pochodząca z Torunia laureatka licznych krajowych i międzynarodowych festiwali piosenki artystycznej, w tym Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych ,,Śpiewajmy Poezję” czy Finału Turnieju Poezji Śpiewanej. Artystka ma za sobą występy w całym kraju, między innymi na scenie Impartu, Teatru im. Willama Horzycy czy Piwnicy pod Baranami. W roku 2021 pojawi się jej debiutancka płyta ,,Lusterka”, stanowiąca zbiór utworów stworzonych na bazie obserwacji rzeczywistości i wewnętrznych przemyśleń artystki.

 

Na koncercie wystąpi zespół artystyczny w składzie:

Zuza Wiśniewska - śpiew, ukulele

Dawid ,,Kiwi” Cholewiński - instrumenty perkusyjne

Piotr Klimek - gitara basowa


Bilety na wydarzenie dostępne są tutaj.

Redakcja / CKiS

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe