Wyłoniono laureatów konkursu "Pomorskie dla seniora". Wśród nich dyrektor MOPS w Tczewie

  • 16.07.2021, 12:11
  • Redakcja
Wyłoniono laureatów konkursu "Pomorskie dla seniora". Wśród nich dyrektor… fot. Weronika Gerowska-Chalecka

Podziel się:

Oceń:

W kategorii "Przyjaciel seniora" laureatką tegorocznej edycji konkursu została Julita Jakubowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie.

"Pomorskie dla seniora" to konkurs, który promuje osoby, firmy, organizacje pozarządowe przyjazne osobom starszymi działające na rzecz integracji międzypokoleniowej. Co roku można zgłaszać kandydatów do nagrody w trzech kategoriach:

  • Zwyczajny-Niezwyczajny Senior,
  • Pracodawca przyjazny Seniorom,
  • Przyjaciel Seniora.

 

W tym roku w kategorii "Przyjaciel Seniora" wyróżnienie odebrała Julita Jakubowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie oraz prezes Zarządu Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie. Od kilkudziesięciu lat działająca na rzecz poprawy jakości życia osób starszych w naszym mieście.

 

Julita Jakubowska jest współtwórczynią rozwiązań strategicznych w zakresie rozwoju społecznego miasta Tczewa. Kształtującą postawy tolerancji i solidarności międzypokoleniowej. Bliska jest jej praca z człowiekiem, nie boi się wysiłku i podejmuje wyzwania na rzecz zmiany społecznej.

- Fundacja Domu Kultury

 

Na naszej antenie Julita Jakubowska opowiedziała o swoim doświadczeniu w pracy z osobami starszymi, trudnościach, wyzwaniach i planach na przyszłość. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Z seniorami pracuję już wiele lat, od 1979 roku. Zaczęłam praktyki zawodowe w ogrodach działkowych, gdzie prowadzone były wczasy dla seniora. [...] Mam możliwość obserwowania tych radosnych seniorów, którzy chcą porozmawiać, nawiązują międzypokoleniowe kontakty. Zachęcam wszystkich, niech w okresie lata wychodzą i łapią siły, werwę na tą długą jesień, która przed nami.

- Julita Jakubowska, laureatka nagrody

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe