IV Ogólnopolskie Zawody Flyball w Tczewie już w sierpniu

  • 18.07.2021, 15:00
  • Redakcja
IV Ogólnopolskie Zawody Flyball w Tczewie już w sierpniu fot. Ultra Flyball Tczew (FB)

Podziel się:

Oceń:

14-15 sierpnia w Tczewie na Bulwarze Nadwiślańskim odbędą się IV Ogólnopolskie Zawody Flyball, inaczej wyścigi psich sztafet, w których reprezentantami Tczewa będzie zespół Ultra Flyball Team Tczew.

Od kilku lat na tczewskim bulwarze z inicjatywy Ewy Sobolewskiej i tczewskiej grupy reprezentującej flyball, organizowane są zawody w tej  dyscyplinie.

 

To psi sport, w którym prowadzone są wyścigi równoległe psich sztafet. Zadaniem każdego psa polega na przebiegnięciu przez cztery przeszkody do maszyny, która po naciśnięciu łapą wyrzuca piłkę. Następnie pies ma za zadanie powrót z tą piłką do właściciela w jak najkrótszym czasie.

 

O szczegółach opowiedziała nam, Ewa Sobolewska koordynatorka grupy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zjadą się drużyny z całego kraju, będzie około 15 drużyn co się przekłada, na około sto psów i około 200 osób, uczestniczących w zawodach.

- Ewa Sobolewska

 

Przygotowanie psa do takich zawodów nie jest rzeczą prostą. Jak wyglądają treningi?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Bardzo systematycznie dwa razy w tygodniu na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie, jeśli są opady deszczu też przyzwyczajamy psy do takich warunków.

 

A czy letnie upały nie przeszkadzają w treningach?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Przyzwyczajamy do biegania psy w upale, więc trenujemy może nie w południe, ale koło 17:00, ponieważ większość zawodów odbywa się właśnie latem.

 

Flyball Team zaprasza również do spróbowania swoich sił i dołączenia do drużyny. Poszukiwane są zwinne psiaki, lubiące zabawę z właścicielem. Jednym z wymagań jest umiejętność aportowania. Dodatkowo, pies musi być szczupły i zdrowy, a sam właściciel powinien być pełnoletni. 


O tym, czym jest flyball pisaliśmy także tutaj: 

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe