Zawalenie się budowy nowego marketu. Nie ma poszkodowanych. Budowa wstrzymana

  • 20.07.2021, 16:53
  • Redakcja
Zawalenie się budowy nowego marketu. Nie ma poszkodowanych. Budowa wstrzymana fot. Krzysztof Repiński / Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Zawaliła się część budynku powstającego w Tczewie sklepu Aldi. Nie ma osób poszkodowanych, ale budowa czasowo została wstrzymana.

We wtorek 20 lipca w Tczewie doszło do zawalenia się części budynku, powstającego na terenie budowy sklepu Aldi na osiedlu Suchostrzygi. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ponieważ akurat trwała przerwa.

O procesie czasowego wstrzymania budowy i przyczynach awarii mówi Leszek Lewiński, powiatowy inspektor budowlany:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Ekspertyza wykaże, co było przyczyną (...) dlatego od razu jest wstrzymana budowa, przede wszystkim trzeba to rozebrać, w takim stopniu, żeby nie było zagrożenia dziś, jutro i za chwilę.

~ Leszek Lewiński, powiatowy inspektor budowlany

 

Powiatowy inspektor budowlany wstrzymał budowę wstępnie na 30 dni, ponieważ taki jest czas oczekiwania na ekspertyzę. Niebawem ma także nastąpić rozbiórka uszkodzonego elementu. W związku z tym zdarzeniem spodziewane jest opóźnienie w budowie i tym samym oddaniu budynku do użytku.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe