Nie będzie wojskowej defilady z okazji Święta Wojska Polskiego. Co w zamian?

  • 24.07.2021, 09:55
  • News4Media
Nie będzie wojskowej defilady z okazji Święta Wojska Polskiego. Co w zamian? fot. MON

Podziel się:

Oceń:

Szef MON ogłosił, że w Święto Wojska Polskiego armia nie pokaże się na wielkiej defiladzie. Nie oznacza to, że nie będzie można zobaczyć żołnierzy.

 

Defilada w tym roku się nie odbędzie ze względu na zagrożenie epidemiczne.

– powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zapytany o sposób uczczenia Święta Wojska Polskiego

 

Obchodzone jest 15 sierpnia, w rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Co roku, tego dnia polska armia świętowała, prezentując się podczas uroczystych przemarszów. Oprócz samych żołnierzy był tam też sprzęt wojskowy i przeloty maszyn Sił Powietrznych.

Tym razem tak nie będzie, a Błaszczak wytłumaczył, że proces szczepień w Polsce przebiega zbyt wolno i nie pozwala to na zorganizowanie takiego wydarzenia. Szef MON dodał jednak, że mimo ograniczeń, będzie można zobaczyć i żołnierzy i sprzęt, jakim dysponują. „Nie będzie wiec defilady natomiast będą pikniki zorganizowanej w całej Polsce.” –  zapowiedział. Właśnie na takich piknikach, mających się odbyć w wielu miastach, ma być prezentowany sprzęt wojskowy i będzie promowana służba wojskowa. „Zależy nam na tym, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze.” – powiedział Błaszczak.

Obecnie Wojsko Polskie liczy, razem z Wojskami Obrony Terytorialnej, liczy 135 00 żołnierzy. Sześć lat temu była to liczba 95 000.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe