31 lipca odbędzie się festyn charytatywny - zbiórka na leczenie czteroletniego Antka

  • 30.07.2021, 08:00
  • Redakcja
31 lipca odbędzie się festyn charytatywny - zbiórka na leczenie czteroletniego… fot. CKiS

Podziel się:

Oceń:

Antoś Bartczak cierpi na dziecięce porażenie mózgowe oraz całościowe zaburzenia rozwoju. Chłopiec wymaga wsparcia i kosztownej rehabilitacji.

W ostatnią sobotę lipca, w parku za Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się festyn charytatywny, w ramach którego zbierane będą środki finansowe na rehabilitację czteroletniego Antosia Bartczaka. Chłopiec urodził się jako zdrowe dziecko, jednak w 6 tygodniu pojawiły się problemy zdrowotne. U Antka zdiagnozowano stan poudarowy mózgu. Efektem tego jest niedowład wzroku, padaczka i wiele innych niepełnosprawności. W ostatnim czasie Antoś mimo wielu trudności, poczynił piękne postępy. Szanse na jego samodzielność w przyszłości mimo tak ciężkiego startu są bardzo duże. By osiągnąć ten cel konieczna jest intensywna rehabilitacja, terapia, suplementacja lekami oraz diagnostyka.

 

Walka z chorobą toczy się na wielu płaszczyznach, a potrzeby wciąż rosną. Zdawałam sobie z tego sprawę, ale dopiero, kiedy na potrzeby zbiórki policzyłam najpilniejsze koszty, nogi się pode mną ugięły! Okazało się, że potrzebujemy kwot, które ciężko sobie wyobrazić, nie mówiąc o ich zdobyciu. Właściwie, najgorsze jest to, że zdobycie ogromnych środków jest dla nas warunkiem walki o zdrowie i życie dziecka! I właśnie dlatego wiem, że nie mogę czekać - muszę prosić i wołać o pomoc. Twoje wsparcie to jedyna nadzieja dla mojego synka! 

- Małgorzata Mielewczyk, mama Antka

 

O tym, co będzie się działo 31 lipca w parku za Centrum Kultury i Sztuki, mówi Małgorzata Mielewczyk, mama chłopca:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z okazji festynu charytatywnego przygotowano atrakcje dla całej rodziny. Od godziny 15:00 będą trwać koncerty. Zaplanowany jest także pokaz iluzji. Pojawią się animatorzy, najmłodsi będą mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i fotobudki. Na miejscu serwowane będą również posiłki oraz przekąski. Nadrzędnym celem jest jednak zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację chłopca. Pieniądze będą zbierane do puszek, jednak przypominamy o możliwości wpłacania środków także przez portal siepomaga.

Zakończenie wydarzenia planowane jest na godzinę 23:00.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe