Czekoladowa promocja Mostu Tczewskiego

  • 07.08.2021, 09:00
  • Redakcja
Czekoladowa promocja Mostu Tczewskiego fot. UM Tczew

Podziel się:

Oceń:

Niedawno ruszyła ogólnopolska akcja „Nutella Kocha Polskę”. Co ma wspólnego z Tczewem?

Na słoikach z czekoladowym kremem możemy odkryć… Tczew lub 15 innych wyjątkowych miejsc w Polsce, wyselekcjonowanych razem z PTTK. Dzięki umieszczonym na etykietach kodom QR można dostać się do biblioteki 16 filmowych przewodników po prezentowanych miejscach. Jak wygląda to z perspektywy Tczewa? Mówi rzeczniczka Urzędu Miasta, Małgorzata Mykowska:

 

Producent zgłosił się do nas z propozycją, w porozumieniu z PTTK wytypował 16 atrakcyjnych miejsc w Polsce, wśród nich jest Tczew. Na etykiecie jest Most Tczewski, mamy nadzieję, że ta fotografia zwróci uwagę innych mieszkańców kraju na problem naszego mostu i braku środków na remont. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

O zdanie na temat takiej czekoladowej promocji zabytku zapytaliśmy przedstawiciela Społecznego Komitetu Odbudowy Mostu, Łukasza Brządkowskiego:

 

To podkreśla rangę Mostu Tczewskiego [...]. Jest on zabytkiem klasy europejskiej, więc nie dziwi mnie to, że został wykorzystany jako element promocji [...]. Dzięki temu może ktoś się zainteresuje tym zabytkiem i stanem w jakim się znajduje. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Oprócz Tczewa, na etykietach oraz filmowych przewodnikach są też Kazimierz Dolny, Sandomierz, Wrocław, Sopot, Jezioro Solińskie, Trzęsacz, Narew, Góry Stołowe, Biebrza, Hel, Woliński Park Narodowy, Chełmno, Hala Gąsienicowa, Szczecin i Cieszyn. To miejsca, które wytypował producent kremu czekoladowego a zostały one pozytywnie zaopiniowane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze:

 

Most Tczewski pochodzi z lat 50. XIX wieku, był wtedy bardzo nowatorską konstrukcją, nie bez powodu zresztą jest wpisany na listę Najważniejszych Zabytków Techniki, to jest ta sama lista, którą otwiera Wieża Eiffla w Paryżu [...]. 

- Krzysztof Kester, PTTK

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na Bulwarze Nadwiślańskim stanęła specjalna ramka na zdjęcie z widokiem Mostu Tczewskiego: 

 

fot. TV Tetka

Więcej w materiale Bartosza Listewnika w Telewizji Tetka:
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe