Pierwsi posiadacze karty mieszkańca korzystają ze zniżek

  • 07.08.2021, 15:00
  • Dawid Chęć
Pierwsi posiadacze karty mieszkańca korzystają ze zniżek

Podziel się:

Oceń:

Aktualnie karta mieszkańca pozwala korzystać z ulg w komunikacji miejskiej. Ze zniżek będzie można skorzystać także w usługach proponowanych przez miejskie jednostki - na przykład w Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji, czy w Centrum Kultury i Sztuki. Zakres ulg ma być poszerzany przez prywatne podmioty, chcące włączyć się do projektu.

Postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądają zmiany związane z wprowadzeniem karty mieszkańca właśnie we wcześniej wspomnianym Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji, w tym celu poprosiliśmy o rozmowę dyrektora centrum Andrzeja Błaszkowskiego:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zniżki obowiązują od 1 sierpnia, dla przykładu wejście na basen odkryty kosztuje 15 zł, jeśli ktoś okaże kartę mieszkańca wejście kosztować będzie 7,5 zł. Identyczna zniżka obowiązuje na basen kryty, wejście na siłownię, dla osób chcących skorzystać z sauny cena wynosi 20 zł z kartą mieszkańca cena również spada o 50%.

 

A co z cenami za lekcje pływania?

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Od 1 września nauki pływania organizowane przez centrum też będą o 50% tańsze dla uczniów, dzieci lub dorosłych posiadających kartę mieszkańca, cena w będzie o 5 zł tańsza w porównaniu z rokiem poprzednim.

- Andrzej Błaszkowski

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Tak naprawdę zależy nam na tym, żeby karta mieszkańca była taką kartą, którą każdy chce mieć i każdy tutaj chciał płacić podatki.

- Andrzej Błaszkowski

 

Skąd więc tak znacząca podwyżka ceny za lekcje pływania, dla osób nie posiadających karty mieszkańca, wokół której pojawiły się głosy niezadowolenia ze strony mieszkańców spoza Tczewa?

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Ceny zostały podniesione, a na ich wzrost składa się wiele czynników, jak wiemy od 1 stycznia koszty pracy poszły do góry, media cały czas idą do góry, chemii basenowej której używamy, no i prowadziliśmy taką polityką dosyć niskich cen w porównaniu do konkurencji z innych miast, w których ceny były znacząco wyższe, dziś patrząc na ich ceny to jesteśmy na podobnym poziomie.

- Andrzej Błaszkowski, dyrektor TCSiR

 

 

Dyrektor dopowiedział, że w ciągu pierwszych 4 dni funkcjonowania zniżek już kilkanaście osób przyszło skorzystać z obiektów TCSiR-u w tańszych cenach.

 

A o tym jakie promocje dla posiadaczy karty do zaoferowania będzie miał CKiS powiedział dyrektor Tomasz Hildebrandt

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Karta obowiązuje u nas od sierpnia, przygotowaliśmy ofertę polegającą na rabatach do 50% , na nasze wydarzenia a także zajęcia.

 

Z czasem karta mieszkańcy ma się rozwijać i poszerzać listę miejsc oraz propozycji korzystniejszych cen dla posiadaczy karty, należy więc żyć z nadzieją że niebawem pojawią się prywatne firmy, które w całym projekcie będą chciały brać udział.

Dawid Chęć

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe