Świadczenie "Dobry Start" - to ostatni moment na złożenie wniosku o 300 złotych

  • 23.11.2021, 12:00
  • Redakcja / ZUS
Świadczenie "Dobry Start" - to ostatni moment na złożenie wniosku o 300… fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Od lipca świadczenie "Dobry Start" realizowane jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, tylko w formie elektronicznej. Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku, powinny się pośpieszyć. Mają na to czas do końca listopada.

AKTUALIZACJA 

 

Do tej pory środki na wyprawką szkolną w ramach programu „Dobry start” otrzymało ponad 280 tys. dzieci z naszego województwa. Łączna kwota wsparcia przekroczyła 84 mln zł. Kto i do kiedy można ubiegać się o dofinansowanie przypomina Krzysztof Cieszyński, rzecznik prasowy pomorskiego ZUS-u:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie 20 lub 24 roku życia (jeśli posiada orzeczenie o niepełnosprawności).

 

Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o środki na wyprawkę szkolną mają czas do 30 listopada. Aby to zrobić niezbędny jest dowód osobisty, numer rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie, adres mailowy, a także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli takie jest wystawione. Konieczny jest również PESEL dziecka oraz nazwa i adres szkoły do której uczęszcza. W razie potrzeby pracownicy ZUS pomogą w wypełnieniu wniosku.

 


 

Raz w roku rodzice dzieci w wieku szkolnym mogą złożyć wniosek o dofinansowanie na wyprawkę szkolną. W tym celu należy złożyć elektronicznie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wniosek "Dobry start". Dzięki temu można otrzymać 300 zł na wyprawkę dla dziecka, bez względu na dochód rodziny. W tym roku w związku z przeniesieniem tego świadczenia do ZUS nastąpiła bardzo ważna zamiana, środki wypłacane są tylko i wyłącznie na rachunek bankowy, poza tym nie ma też możliwości złożenia wniosku w tradycyjnej, papierowej formie. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r.

 

Ważne!
Po 30 listopada będziesz mógł złożyć wniosek o świadczenie z programu Dobry Start - za pośrednictwem portalu PUE ZUS - tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych

 

 

Do tej pory w całym kraju do ZUS wpłynęło ponad 2 miliony 200 tysięcy wniosków na łączną kwotę 668 milionów złotych. Na Pomorzu na koniec lipca ZUS wypłacił 31 tysięcy świadczeń w kwocie 9 milionów 350 tysięcy złotych. Informacji szczegółowych o programie udzielił rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku Krzysztof Cieszyński:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja / ZUS

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe