Wicestarosta odwołany - gorąca sesja Rady Powiatu

  • 29.08.2017, 12:14 (aktualizacja 30.08.2017, 15:38)
  • W. Stobba, K. Repiński, A.Kęprowska
Wicestarosta odwołany - gorąca sesja Rady Powiatu

Podziel się:

Oceń:

Wniosek o wykluczenie z Zarządu Powiatu Grażyny Antczak i wicestarosty Witolda Sosnowskiego złożył podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu starosta Tadeusz Dzwonkowski.

Powodem ma być utrata zaufania, która uniemożliwia staroście dalszą współpracę. Posłuchajcie relacji naszego reportera, Krzysztofa Repińskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Grażyna Antczak i Witold Sosnowski zostali odwołani w niejawnym głosowaniu. Za wykluczeniem Antczak z Zarządu Powiatu głosowało 13 z 21 radnych, za wykluczeniem Sosnowskiego 15. Prawo i Sprawiedliwość poparli w głosowaniu radni Porozumienia na Plus. Decyzja starosty oznacza koniec koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Razem i Odpowiedzialnie. To z tego drugiego ugrupowania wywodzą się odwołani Grażyna Antczak i Witold Sosnowski.

W kolejnym głosowaniu wybrano nowego wicestarostę. Został nim pelpliński radny Zbigniew Zgoda z Prawa i Sprawiedliwości:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeśli statut powiatu zostanie zmieniony, nowy czteroosobowy Zarząd Powiatu, oprócz starosty Tadeusza Dzwonkowskiego i nowego wicestarosty Zbigniewa Zgody, będą stanowić tak, jak dotychczas Stanisław Smoliński i Adam Klimczak.

Grażyna Antczak podziękowała zarządowi i współpracownikom za dotychczasową współpracę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Repiński po zakończeniu sesji Rady Powiatu rozmawiał z Witoldem Sosnowskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tadeusz Dzwonkowski i nowy wicestarosta Zbigniew Zgoda nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami.

 

W. Stobba, K. Repiński, A.Kęprowska

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nędznik
nędznik 29.08.2017, 22:24
Powiedzmy sobie szczerze. Czy ktoś zna osobiście postacie wymienione w tym artykule?! Kim oni są i co zrobili dla Tczewa?
obojętny
obojętny 30.08.2017, 12:18
Ja znam, ale nie mam dobrego zdania o Pani A. Kiedyś wtykała nos w nie swoje sprawy i zraziłem się do niej. A czy zrobiła coś dla Tczewa. Szczerze mówiąc to nie wiem, bo nie śledziłem nigdy jej kariery.

Pozostałe