Zielone ściany w tczewskich szkołach. Dwie podstawówki zakwalifikowały się do projektu "Klimat w szkołach metropolii"

  • 13.08.2021, 10:11
  • Redakcja
Zielone ściany w tczewskich szkołach. Dwie podstawówki zakwalifikowały… fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Między innymi dwie tczewskie podstawówki wezmą udział w projekcie "Klimat w szkołach metropolii". Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie z funduszy norweskich.

 

Wsparcie Ministerstwa Klimatu i Środowiska rzędu prawie 3 mln zł pozwoli na wykonanie na terenie 40 szkół podstawowych i ponadpodstawowych inwestycji dotyczących zielono-niebieskiej infrastruktury, jak np. przebudowy utwardzonego terenu w przyjazne dla środowiska miejsce z nawierzchniami przepuszczalnymi, ścieżkami i zielenią. 

- nadmorski24.pl

 

Szkoły Podstawowe nr 10 i 11 oraz Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie w gminie Pelplin otrzymały dofinansowanie na działania podnoszące  świadomość  na  temat  łagodzenia  zmian  klimatu i przystosowania się do ich skutków O to, w jaki sposób ten projekt będzie realizowany w SP11 zapytaliśmy dyrektora, Piotra Kaczmarka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Weszliśmy w ten projekt z jednego powodu: południowa ściana szkoły to ściana gdzie są sale lekcyjne. W momencie kiedy zaczyna się wiosna i początek lata są to pomieszczenia, w których trudno prowadzić lekcje bo temperatury podskakują do 32-34 stopni więc jest po prostu duszno, wszystkie okna są otwarte i wszystkie drzwi na korytarz. Natomiast zielona ściana w szkole spowoduje obniżenie temperatury o kilka stopni więc przyjemniej się będzie uczyło. Dlatego przystąpiliśmy do tego projektu. 

- Piotr Kaczmarek, dyrektor SP 11

 

Efekty projektu najwcześniej zobaczymy wiosną przyszłego roku.

 

W ramach projektu placówki mogły wybrać, jakie zielone inwestycje zostaną przeprowadzone na ich terenie. Obie tczewskie podstawówki wybrały realizację zielonych ścian. Oprócz tego odbędą się szkolenia dla nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Przewidziany jest też zakup materiałów dydaktycznych. Każda szkoła ma też otrzymać sadzonki i narzędzia do dodatkowych nasadzeń roślin. Projekt potrwa do 2023.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe