czwartek, 25 kwietnia 2024 16:39

Zwycięska inauguracja sezonu dla KS Pogoń Dekpol Tczew

W poprzednim sezonie piłkarki z Tczewa zajęły 6 miejsce w 1 lidze kobiet, co było stabilnym wynikiem, pozwalającym pozytywnie patrzeć w przyszłość. Na inaugurację sezonu Pogoń Tczew pojechała na wyjazdowy mecz z MKS Ząbkovia Ząbki, który wygrały 2:4.

Drużyna Mateusza Sroki rozpoczęła mecz z dużym animuszem, ale to gospodynie zdobyły pierwszą bramkę. Zespół z Tczewa zareagował błyskawicznie w postaci dwóch trafień Magdaleny Sobal, które wprowadziły większy spokój w drużynie. Przy pierwszym trafieniu asystowała Viktoria Osowska. W 30 minucie spotkania podanie Sary Podsiadło wykorzystała Magdalena Sobal, po raz trzeci wpisując się na listę strzelczyń i podkreślając swoją wyższość w tym spotkaniu. Na początku drugiej połowy zawodniczki z Ząbek starały się jednak wrócić do gry i zaatakowały odważniej, dzięki czemu w 53 minucie miały okazję na zdobycie bramki z rzutu karnego, ale świetną interwencją na linii popisała się nasza bramkarka Anna Kowalik. Na 13 minut przed końcem gospodynie zdobyły bramkę kontaktową, co podrażniło zespół Pogoni. W 87 minucie wynik spotkania ustaliła Nadia Czarnecka, wykorzystując podanie debiutującej w 1 lidze Agaty Murawskiej. Cały mecz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych, co mogło podobać się kibicom zgromadzonym na stadionie w Ząbkach.

UKS Ząbkovia Ząbki 2 - 4 Pogoń Dekpol Tczew
Bramki (asysty):
11` Ząbkovia Ząbki
14` Magdalena Sobal (Viktoria Osowska)
16` Magdalena Sobal
30` Magdalena Sobal
77` Ząbkovia Ząbki
87` Nadia Czarnecka (Agata Murawska)

Wszystkim zawodniczkom i sztabowi szkoleniowemu gratulujemy oraz życzymy powodzenia w przekroju całego sezonu, a kibiców zapraszamy na pierwsze domowe spotkanie, które odbędzie się w sobotę 21.08 o godzinie 16:00, przeciwko drużynie Trójka Jelna.