28 rannych po zderzeniu pociągów w Smętowie

  • 31.08.2017, 03:51 (aktualizacja 31.08.2017, 04:21)
  • Wojciech Stobba
28 rannych po zderzeniu pociągów w Smętowie

Podziel się:

Oceń:

W środę około godziny 22:00 pociąg TLK „Pogoria” relacji Gdynia – Bielsko-Biała / Zakopane wykoleił się na stacji w Smętowie Granicznym. Wypadek był skutkiem ostrego hamowania i zderzenia z pociągiem towarowym, który z nieustalonych jak dotąd przyczyn znalazł się na tym samym torze.

Na miejscu był nasz reporter Wojtek Stobba, który rozmawiał z osobami biorącymi udział w akcji ratunkowej. Świadkowie wspominają dźwięk tłuczonych szyb pociągu i płacz dzieci:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zaraz po wypadku Anita Galant, wójt Gminy Smętowo Graniczne, powołała sztab kryzysowy, by zająć się poszkodowanymi. Pasażerowie, którzy nie odnieśli żadnych obrażeń trafiali do świetlic w miejscowej szkole i remizie OSP.

Pociągiem TLK podróżowało około 200 osób. 28 pasażerów, w tym czworo dzieci, zostało rannych. O ich stanie poinformował nas asp. sztab. Marcin Kunka, rzecznik starogardzkiej policji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na miejscu pod opieką psychologa pozostało sześć dziewczyn z Żywca, które wracały z wakacji. Były zbyt przerażone, by kontynuować swoją podróż pociągiem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W nocnej akcji wzięło udział kilkanaście zastępów straży pożarnej z całego regionu. Na miejsce wezwano między innymi specjalistyczną grupę ratownictwa technicznego z Tczewa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przyczyny wypadku zbada teraz specjalna komisja. Jak podaje PKP Intercity, o godz. 3:00 wznowiono ruch pociągów przez stację w Smętowie. Wszystkie pociągi na odcinku Tczew - Bydgoszcz powinny już kursować normalnie.

Wojciech Stobba

Zdjęcia (7)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Heniek
Heniek 31.08.2017, 10:47
Wojtku Stobbo, kto Ci dał na paliwo?
Henia
Henia 31.08.2017, 13:30
Heńku, rowerem podjechał.
Kanar
Kanar 31.08.2017, 08:43
Nie chciałbym być w tym czasie w pociągowym WC. W czasie normalnej jazdy jest ciężko, a co dopiero po wypadnięciu z szyn.
jedziem dalej!
jedziem dalej! 31.08.2017, 08:18
W tym miejscu to pewnie i tak zwolnił. Gdyby to było za lub przed stacją to mogłoby być tragicznie. A tak to tylko trochę strachu i walizka spadła komuś na głowę.

Pozostałe