Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 15:57
Reklama

Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Tczewa

Spośród 21 projektów, które wpłynęły do Budżetu Obywatelskiego Tczewa, pozytywną weryfikację zarówno formalną, jak i merytoryczną przeszło 17. Głosowanie rozpoczęło się 16 sierpnia i potrwa do 10 września. Kwota przeznaczona na realizację to 1 mln zł, z tego 800 tys. zł przeznaczone zostanie na projekty duże (szacowane na kwotę do 250 tys. zł) a 200 tys. na projekty małe (do 25 tys. zł). Zwycięskie projekty zostaną wpisane do budżetu miasta na 2022 rok.
Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Tczewa

Autor: wrotatczewa.pl

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy miasta, niezależnie od wieku, ale jeden mieszkaniec ma możliwość oddania głosu wyłącznie na jeden projekt. W przypadku głosowania przez osoby małoletnie, konieczna jest zgoda opiekuna prawnego na udział w głosowaniu.

Głosowanie odbywa się w jednej z następujących form:

  • osobiście poprzez oddanie głosu na karcie  do głosowania i złożenie jej w terminie, w jakim odbywa się głosowanie w siedzibie Urzędu Miejskiego.
  • elektronicznie, za pomocą interaktywnego formularza  umieszczonego na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Głos uznaje się za ważny jeśli:

1) został oddany przez mieszkańca;

2) został oddany w terminie głosowania na projekty;

3) został oddany na karcie do głosowania zgodnej z obowiązującym wzorem.

 Jeżeli mieszkaniec zagłosował więcej niż jeden raz, wszystkie oddane przez niego głosy są nieważne.

 

PROJEKTY DUŻE:
 

  •  Monitoring wizyjny - poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, autor: Maciej Skiberowski

Monitoring wizyjny newralgicznych punktów w Tczewie (ul. Stanisławskiego; ul. Ściegiennego; ul. J. Narodu; pętla Czyżykowo; skrzyżowanie ul. Saperska, J. Narodu, Wojska Polskiego;  ul. Żwirki skwer z fontanną; skrzyżowanie ul. Kościuszki, Słowackiego, Wyszyńskiego; skrzyżowanie ul. J. Narodu, al. Zwycięstwa, ul. Saperska; skwer 750-lecia miasta Tczewa). Montaż kamer na słupach oświetleniowych. W skład zestawu wchodziłyby m.in. kamery stacjonarne, lokalny rejestrator, zestaw zasilający ładowanie akumulatora w nocy.

  • Wymiana chodnika, autor: Katarzyna Siurek

Remont chodnika wzdłuż budynku mieszkalnego przy ul. Polnej 4, polegający na rozebraniu istniejącego starego chodnika i wykonaniu nowego chodnika o nawierzchni z kostki betonowej.

  • Poprawa bezpieczeństwa pieszych poprzez montaż naświetlaczy na przejściach dla pieszych, autor: Tomasz Tobiański

Montaż naświetlaczy na przejściach dla pieszych w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców, w następujących miejscach: ul. Armii Krajowej na wysokości ul. Kasztanowej; ul. Armii Krajowej na wysokości Mon Blanc; al. Kociewska-w środku odcinka ul. Jagiellońska – ul. Żwirki, ul. Grunwaldzka – pomiędzy Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym, a przedszkolem Twoja Niania; przejścia dla pieszych przy ul. Chopina na wysokości ul. Rybackiej oraz ul. Podgórnej; dwa przejścia dla pieszych na ul. Saperskiej w pobliżu SP 11.

  • Bezpieczna droga do szkoły, autor: Piotr Woźny

Budowa ciągu pieszo-rowerowego (z pierwszeństwem pieszych) o nawierzchni z kostki betonowej wraz z montażem  ławek, śmietników  oraz  wykonaniem oświetlenia. Ciąg pieszo-rowerowy łączyłby ulice ks. Bernarda Sychty  i ul. Fenikowskiego.

  • Stoły do gier i piknikowania, autor: Maciej Schwager

Montaż stołów do gier oraz do piknikowania na terenie rekreacyjnym na Bulwarze Nadwiślańskim – 20 szt. oraz na terenie rekreacyjnym z fontanną przy ul. Żwirki – 5 szt.

  • Rozbudowa systemu monitoringu – bezpieczne dzieci i mieszkańcy Tczewa, autor: Natalia Szumała

Montaż kamer stacjonarnych monitoringu wraz z rejestratorem na słupach oświetleniowych w wyszczególnionych lokalizacjach: ul. Armii Krajowej - deptak od ul Topolowej; ul. Traugutta / ul. Armii Krajowej; Rondo Kociewskie; park przy placu zabaw i stawku przy ul. Czerwonego Kapturka/ul. Kubusia Puchatka; Park Miejski – przy fontannie z żabkami; skrzyżowanie ul. Puławskiego z ul. Czyżykowską, deptak przy ul. Jasińskiego i Armii Krajowej.

  • Rodzinna Kanonka, autor: Wojciech Różanowski

Doposażenie istniejącego placu zabaw o nowe urządzenia zabawowe (piramida linowa, huśtawka „bocianie gniazdo”, karuzela trójramienna, ścianka wspinaczkowa, tablica edukacyjna kółko i krzyżyk). Doposażenie istniejącego „street workout” o nowe urządzenie. Budowa ogrodzonego wybiegu dla psów z urządzeniami służącymi do zabawy (kładka ruchoma, równoważnia, drążek do przeskakiwania, tuba wysoka, tunel domek oraz paliki do slalomu). Wybieg wyposażony byłby w śmietniki i pojemniki na psie odchody.

  • Przestrzenny napis 3D „Tczew” z elementami gryfa, autor: Krzysztof Misiewicz

Montaż wielkoformatowego podświetlonego napisu przestrzennego 3D  „TCZEW” z elementem Gryfa na Bulwarze Nadwiślańskim. Napis o wymiarach 10 m szerokości i 2 m wysokości  miałby być podświetlony. Przy napisie zamontowane zostałyby ławki.

  • Wymiana ogrodzenia przy Szkole Podstawowej nr 5 w Tczewie, autor: Gabriela Makać

Projekt zakłada wymianę starego znajdującego się w złym stanie technicznym ogrodzenia terenu Szkoły Podstawowej nr 5 wzdłuż ul. Obr. Westerplatte i ul. Lecha na nowe ogrodzenie o metalowych przęsłach, słupkach i cokole z cegły klinkierowej.

  •  Miejskie grillowanie, autor: Iwona Nitza

Postawienie wiat nad stołami i ławkami przy grillu na oś. Staszica przy ul. Spółdzielczej, które chroniłyby korzystających z grilla przed opadami atmosferycznymi.

  •  Nowe witacze Tczewa, autor: Krystian Jendrzejewski

Wymiana istniejących witaczy na wjeździe do miasta od strony Gdańska, Czarlina, Bałdowa na nowe. Postawienie nowego witacza na wjeździe do Tczewa od strony dojazdu  z autostrady  A1.

  •  Zielony zakątek , autor: Krystian Jendrzejewski.

Stworzenie zielonego terenu rekreacyjnego z utwardzonym placem do wypoczynku w kształcie koła, wyposażonym w ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe. Teren zostałby  zagospodarowany poprzez nasadzenia zieleni: krzewów, drzew, bylin i rabat kwiatowych.


PROJEKTY MAŁE:
 

  •  Monitoring Jedności Narodu, autor:  Maciej Skiberowski

Montaż kamery obrotowej na słupie oświetleniowym przy ul. Jedności Narodu, która obejmowałaby swoim zasięgiem mały plac zabaw przy ul. Jedności Narodu 12,13,14 i ul. Jedności Narodu 7,8,9 oraz bloki przy ul. Jedności Narodu nr 27,28,29,30,31. Kamera podłączona byłaby do istniejącego systemu monitoringu Tczewa.

  • Rozbudowa systemu monitoringu jakości powietrza SMOG.ALARMOWY.PL o 4 nowe czujniki na terenie miasta Tczewa, autor: Natalia Szumała

Montaż czujników pozwoliłby mieszkańcom Tczewa na obserwację aktualnego i archiwalnego stanu IJP (Indeks Jakości Powietrza) oraz danych dotyczących różnych frakcji pyłu zawieszonego w powietrzu (PM1, PM2.5,PM 10). Lokalizacja: Os. Witosa, skrzyżowanie ul. Bałdowskiej z Nowowiejską, rondo przy ul. Rokickiej, skrzyżowanie ul. Gdańskiej z al. Zwycięstwa.

  • Stojaki rowerowe na terenie Tczewa, autor: Paulina Kremer

Montaż 55 szt. stojaków rowerowych w kształcie odwróconej litery „U”. Lokalizacja stojaków to: sklepy, tereny zielone, instytucje i inne ważne miejsca odwiedzane przez mieszkańców Tczewa.

  • Pieszo-rowerowa ścieżka (Tczew) Od Nowa. Uzupełnienie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Kanału Młyńskiego o montaż ławek, koszy na śmieci i psie odchody oraz nasadzenia zieleni, autor: Aleksandra Kussowska

Uzupełnienie istniejącej ścieżki pieszo-rowerowej w ławki, kosze na śmieci, kosze na psie odchody z zapasem woreczków oraz nasadzeniami zieleni przy ławkach. Projekt przewiduje 5 punktów na trasie ścieżki.

  • W każdym z nas drzemie troszkę dziecka, autor: Iwona Nitza

Montaż po jednej huśtawce i hamaku dla dorosłych w dwóch miejscach na placach zabaw: na Bulwarze Nadwiślańskim oraz na terenie rekreacyjnym przy TCSiR – kanonce.

 

Tutaj można zagłosować.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama