Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 07:29

Jacek Śliwiński z Tczewa drugi w Przechlewie

Jacek Śliwiński (Tczew/UKS Dwójka Tczew) zajął II miejsce na dystansie 28,25 km V Prime Food Triathlon Przechlewo 2017.

Autor: Biuro Prasowe Prime Food Triathlon Przechlewo

Tegoroczna impreza, V Prime Food Triathlon Przechlewo 2017, będąca zwieńczeniem cyklu Tri Tour, miała rekordową frekwencję. Na starcie pojawiło się ok. 900 zawodników. Dopisali także kibice i wolontariusze, dzięki którym zawody miały niezapomnianą atmosferę.

Tryumfowali: Artis Davidnieks na dystansie 112,99 km, Piotr Ławicki na 56,5 km i Filip Graczyk na 28,25 km. Na tym ostatnim dystansie II miejsce zajął Jacek Śliwiński z UKS Dwójka Tczew. Wśród kobiet najlepsza na dwóch dystansach (28,25 km i 56,5 km) była Magdalena Wiśniewska, a na dystansie 112,99 km zwyciężyła Magdalena Lenz.

W dniach 26-27 sierpnia 2017 r. w Przechlewie zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu. Pierwszego dnia imprezy odbyła się rywalizacja indywidualna na dystansie 112,99 km oraz 28,25 km, a drugiego dnia zawodnicy mogli sprawdzić się na dystansie 56,5 km. Na tym samym dystansie rozegrana została rywalizacja sztafet, w której I miejsce zajął zespół „Kara musi być” w składzie: Tomasz Sydor, Krzysztof Magun oraz Michał Sowa.

Wyjątkowy klimat impreza zawdzięcza również okolicznym i przyjezdnym kibicom oraz wolontariuszom, którzy przez cały czas zawodów dbali o gorący doping i wsparcie zawodników na trasie. Organizatorzy pamiętali także o dodatkowych atrakcjach, były to m.in.: sobotni koncert Ani Karwan, konkursy kibicowania i typowania oraz pokazy i zabawy dla najmłodszych (wśród nich MiniTriathlon przygotowany przez Junior Football Academy). W sobotę odbyła się również akcja zbiórki krwi oraz rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku organizowane przez Człuchowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi i fundację DKMS.