Narodowe Czytanie "Wesela" w 21 krajach na świecie. Także w Tczewie!

  • 02.09.2017, 16:24 (aktualizacja 02.09.2017, 16:37)
  • Aleksandra Kęprowska, Radio Tczew
Narodowe Czytanie "Wesela" w 21 krajach na świecie. Także w Tczewie!

Podziel się:

Oceń:

Do akcji “Narodowe Czytanie” po raz kolejny włączyło się nasze miasto.

Prezydent Miasta oraz Miejska Biblioteka Publiczna o godzinie 11:00 rozpoczęli czytanie na terenie rekreacyjnym przy ulicy Żwirki. Suchostrzycki plac przy fontannie, na potrzeby inscenizacji zamienił się w podkrakowskie Bronowice, a przy weselnym stole zasiadła Para Młoda oraz goście. Dodatkowo na przybyłych czekały niespodzianki, w tym m.in. występ Orkiestry Dętej "Torpeda" oraz Zespołu "Frantówka".


Z kolei Starostwo Powiatowe o godzinie 10.30 w Gimnazjum nr 1, zorganizowało konkurs, w którym fragmenty “Wesela” czytali uczniowie I LO i Zespołu Szkół Katolickich. Od godziny 12.00 czytanie “Wesela” odbywało się w różnych punktach miasta: na dworcu PKP, przy pomniku Jana Pawła II przy kościele Najświętszej Maryi Panny na Suchostrzygach, na skwerze koło Gimnazjum Nr 1 na Czyżykowie oraz w szpitalu. I właśnie w tym ostatnim miejscu byliśmy. Wszystkich zebranych przywitała Jadwiga Andrzejewska, dyrektor I LO.

loadingŁaduję odtwarzacz...

“Wesele” czytali m.in. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiciele służb, lokalnych mediów i członkowie tczewskiego towarzystwa kulturalnego BRAMA.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Aleksandra Kęprowska, Radio Tczew

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 02.09.2017, 17:38
Dwa czytania w jednym mieście? Nawet czytanie dzieli ludzi?

Pozostałe