Tczew: Spotkanie z pisarką Ewą Popławską

  • 24.08.2021, 08:00
  • Aleksandra Kęprowska
Tczew: Spotkanie z pisarką Ewą Popławską fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

W Bookieciarni odbędzie się spotkanie autorskie z Ewą Popławską.

We wtorek, 24 sierpnia o godzinie 17:00 w Domu Inspiracji przy ul. Lecha w Tczewie odbędzie się spotkanie z pisarką Ewą Popławską. 

 

EWA POPŁAWSKA

Pochodzi ze Słupska, ale na co dzień mieszka w Gdańsku. Ukończyła licencjat z filologii polskiej oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Oprócz literatury, interesuje się językiem węgierskim i skokami narciarskimi. Kocha zwierzęta, a zwłaszcza psy.

Powieść „Anita” to jej debiut wydawniczy.

 

Wtorkowa rozmowa z autorką dotyczyć będzie jej najnowszej książki "Ogniste serca", czyli drugiej części sagi rodzinnej.

 

SAGA RODZINNA

  • "Pod złą gwiazdą". To pierwsza część epickiej opowieści o losach łódzkiej rodziny na przestrzeni wielu lat. Miłość, śmierć, praca, wzloty i upadki, wielkie uniesienia i rozpacz - oto codzienność bohaterów tej niezwykłej sagi rodzinnej.
     
  • "Ogniste serca". To druga część sagi rodzinnej znanej czytelnikom z powieści "Pod złą gwiazdą". 

    Opis od wydawcy: 

    Do ogarniętego sporami Gdańska przybywa król Jan III Sobieski. Pragnie rozwiązać lokalne konflikty, ale przede wszystkim zawrzeć sojusz ze Szwedami przeciwko Brandenburgii. Zabiera w podróż zaufanego chorążego – Konrada Jezierskiego. Tymczasem w bogatej podgdańskiej wsi Stare Szkoty mieszka rodzina Schulzów. Daniel Schulz to człowiek niezrównoważony, dążący za wszelką cenę do wygodniejszego życia. Zachłanność popycha go do niegodziwości, a świadkiem okrutnych uczynków staje się dziesięcioletnia Ludwika. Aby ochronić matkę, postanawia więc podjąć nierówną walkę z mężczyzną i poprosić o pomoc samego chorążego Jezierskiego.

 

Podczas spotkania będzie można kupić książki autorki z dedykacją. 


Ewa Popławska oraz Joanna Cieszyńska (Bookieciarnia) odwiedziły nasze studio tuż przed spotkaniem. Całej rozmowy można wysłuchać poniżej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe