Święto Powiatu Tczewskiego. Posypały się nagrody i wyróżnienia [ZDJĘCIA]

 • 25.08.2021, 07:57
 • Starostwo Powiatowe w Tczewie / oprac. Redakcja
Święto Powiatu Tczewskiego. Posypały się nagrody i wyróżnienia [ZDJĘCIA] fot. Starostwo Powiatowe Tczew

Podziel się:

Oceń:

We wtorek, 24 sierpnia w Fabryce Sztuk odbyła się III uroczysta Sesja Rady Powiatu z okazji Święta Powiatu Tczewskiego.

Rok 2020 w naszym powiecie został ogłoszony rokiem Stefana Łaszewskiego, który w latach 1919-1920 pełnił funkcję pierwszego w historii II RP wojewody pomorskiego (z siedzibą w Toruniu). Uroczystości rozpoczęły się od odczytania referatu na jego temat, a przedstawił go Bogdan Wiśniewski.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA 

W tym roku świętujemy 170. rocznicę wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Mostu Tczewskiego. Z tej okazji prezentację na ten temat przedstawił Łukasz Brządkowski z Dawnego Tczewa. W programie uroczystości było również oficjalne przekazanie pergaminów znajdujących się w kapsule czasu odnalezionej w kamieniu węgielnym. Historię ich odkrycia przedstawił Józef Ziółkowski. Znaleziska można oglądać w Fabryce Sztuk.

Podczas Święta Powiatu Tczewskiego przyznawana jest nagroda "Filar Powiatu Tczewskiego". W podziękowaniu za swoją aktywną działalność, w tym roku wyróżnienie otrzymał Społeczny Komitet Odbudowy Mostu.

 

Na dziedzińcu Fabryki Sztuk zostały też wręczone nagrody Starosty w dziedzinie kultury i sportu, które z uwagi na konieczność odwołania corocznej gali nie mogły zostać wcześniej przekazane. 

Podziękowanie oraz pamiątkowe statuetki za za wsparcie powiatu w walce z pandemią COVID-19 otrzymali:

 • Samorząd Województwa Pomorskiego - wyróżnienie odebrał Zenon Odya, radny sejmiku
 • Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ
 • Szpitale Tczewskie S.A.
 • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tczewie

Laureaci eliminacji powiatowych w konkursie „Piękna Wieś Pomorska 2021”

Kategoria: ZAGRODA

 • I miejsce - Grażyna i Mateusz Wieccy z Dalwina (Gmina Tczew)
 • II miejsce - Wioleta Świderska i Marek Szmyt z Dąbrówki 

Kategoria: WIEŚ

 • I miejsce dla wsi Gętomie (Gmina Morzeszczyn)

oraz ex aequo II miejsce:

 • Piaseczno (Gmina Gniew)
 • Lubiszewo Tczewskie (Gmina Tczew)

 

W naszych uroczystościach uczestniczyła również delegacja partnerska z zaprzyjaźnionego Powiatu Wodzisławskiego, który reprezentowali: Wicestarosta Wodzisławski - Tadeusz Skatuła oraz Radny Rady Powiatu Wodzisławskiego - Józef Sosnecki.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i uhonorowanie naszego Święta swoją obecnością.

W uroczystości udział wzięli również: parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych województwa, miast i gmin z terenu powiatu tczewskiego, radni obecnej oraz poprzednich kadencji, działacze sportowi oraz społeczni, przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk oraz osób związanych z otwarciem kapsuły czasu, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych oraz naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Tczewie.

- Starostwo Powiatowe w Tczewie

 

Starosta, Mirosław Augustyn wręczył również nagrodę „Wydarzenie roku 2020” dla Miasta i Gminy Pelplin za organizację Kociewskiego Balu Niepodległości

Starostwo Powiatowe w Tczewie / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe