Lista wycieczek szkolnych, do których dopłaci ministerstwo

 • 30.08.2021, 12:40
 • News4Media
Lista wycieczek szkolnych, do których dopłaci ministerstwo iStock

Podziel się:

Oceń:

Ministerstwo Edukacji i Nauki dofinansuje program pn. „Poznaj Polskę”. Dzieci w ramach zajęć szkolnych pojadą na wycieczki, które będą urozmaiceniem programu nauczania. Oprócz wiedzy teoretycznej, będą mogły poznać historyczne wydarzenia, odwiedzając związane z nimi miejsca. Resort opublikował listę obiektów, do których uczniowie będą mogli wyruszyć w ramach przedsięwzięcia.

„Poznaj Polskę”

Według informacji zamieszczonej na stronie MEiN, program powstał w ramach Polskiego Ładu. Jego celem jest wsparcie placówek oświatowych w urozmaicaniu podstawy programowej. Uczniowie będą mogli nie tylko uczyć się o minionych wydarzeniach, ale również zwiedzić i zobaczyć obiekty, które ściśle związane są z polską historią.

 

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

~ opis projektuKto skorzysta z dofinansowania?

Ministerstwo wskazało priorytetowe obszary edukacyjne, na podstawie których młodzież będzie korzystać z przedsięwzięcia. O przyznanie celowej dotacji mogą wystąpić organy prowadzące placówki edukacyjne. Beneficjentów podzielono na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III i IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe.

W jakiej wysokości przyznawane będą dopłaty?

Na finansowanie przedsięwzięcia tylko w bieżącym roku resort przeznaczył 15 milionów złotych. Poszczególne wycieczki opłacane będą przez ministerstwo w wysokości do 80 proc. wartości wyprawy. Kolejne 20 proc. będzie stanowił udział własny szkoły, w tym wpłaty rodziców. Dotacje obejmą następujące obszary:

 • koszty przejazdu,
 • bilety wstępu,
 • usługa przewodnicka,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie,
 • ubezpieczenie uczestników wyjazdu.


Dofinansowaniu podlegają wycieczki:

 • jednodniowe - do kwoty 5 tys. zł,
 • dwudniowe - do kwoty 10 tys. zł,
 • trzydniowe – do kwoty 15 tys. zł.


Wniosek należy złożyć za pośrednictwem systemu teleinformatycznego SIO (System Informacji Oświatowej), dostępnego dla posiadaczy aktywnego upoważnienia do korzystania z aplikacji. Nabór potrwa od 6 do 30 września lub do wyczerpania środków finansowych.

Które elbląskie obiekty znajdują się na liście?

Według opublikowanej przez resort nauki i edukacji listy, do Elbląga również będą mogli przyjechać uczniowie z całej Polski, aby poznać historię naszego miasta. W wykazie znalazły się miejskie zabytki oraz kanał Elbląski, których zakres tematyczny obejmuje kulturę i dziedzictwo narodowe.  

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe