Powiat tczewski: Rowerowy Rajd Gwiaździsty już 5 września. Zapisy trwają do czwartku

  • 01.09.2021, 11:27
  • Redakcja/ LOT Kociewie
Powiat tczewski: Rowerowy Rajd Gwiaździsty już 5 września. Zapisy trwają… fot. LOT Kociewie

Podziel się:

Oceń:

Już w najbliższą niedzielę, 5 września Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zaprasza wszystkich sympatyków jazdy na rowerze do uczestnictwa w 21. Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym.

Zaplanowana trasa przejazdu liczy ok. 52 km i przebiega w granicach powiatu tczewskiego. Uczestnicy tego wydarzenia przemierzą takie miejscowości jak Rajkowy, Radostowo, Brzuśce, Waćmierz, Klonówka, Nowy Dwór, Ropuchy, Olsze, Nowa Cerkiew, Kulice i Rożental.

Sam start przejazdu zaplanowany jest na godzinę 9:20 w Pelplinie przy ulicy Podgórnej. Całość imprezy zakończy się ok. godziny 16:00, również w duchowej stolicy Kociewia, przy Placu Tumskim. Na trasie zaplanowano specjalne postoje oraz poczęstunki dla uczestników. 

Bieżący rok decyzją Rady Powiatu Tczewskiego i Rady Miejskiej w Pelplinie został ogłoszony ,,Rokiem Stefana Łaszewskiego’’.  Pierwszy wojewoda pomorski w historii II RP, sprawował swój urząd w latach 1919-1920, swoje życie związał także z Ziemią Tczewską. Uczęszczał do pelplińskiego Collegium Marianum oraz został pochowany na tamtejszym cmentarzu parafialnym. Tegoroczny Rajd Gwiaździsty jest zatem formą oddania hołdu temu człowiekowi, który tworzył podstawy polskiej administracji na terenie ówczesnego województwa pomorskiego. Właśnie dla upamiętnienia tej postaci, jeden z przystanków rajdu będzie miał miejsce przy jego pomniku na cmentarzu parafialnym

 

Kolejna edycja Rowerowego Rajdu Gwiaździstego jest doskonałą okazją do rowerowej podróży po powiecie tczewskim nie tylko dla turystów, ale także dla samych mieszkańców naszego regionu. Trasa dostosowana jest do różnych stopni umiejętności rowerzystów. Co ważne, od wielu lat organizowane przez nas rajdy cieszą się popularnością zarówno wśród dorosłych jak i wśród dzieci.

~ Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE


Udział w 21. Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzone są do 2 września pod adresem [email protected], telefonicznie, bądź poprzez wiadomość prywatną na facebookowym profilu organizacji

Redakcja/ LOT Kociewie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe