Ruszył program Karty Mieszkańca Gminy Starogard Gdański

  • 02.09.2021, 11:02
  • Redakcja
Ruszył program Karty Mieszkańca Gminy Starogard Gdański fot. UG Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Program gminnej karty mieszkańca skierowany jest do osób zameldowanych lub zamieszkujących na terenie gminy, które rozliczają podatek dochodowy ze wskazaniem gminy Starogard Gdański, jako miejsca swojego zamieszkania.

Osoba uprawniona do otrzymania karty może wnioskować o wydanie karty w imieniu dzieci do ukończenia 18 roku życia lub bez ograniczenia wieku w przypadku dzieci niepełnosprawnych, pozostających pod opieką rodzica. Dzieciom, które nie ukończyły 6 roku życia, nie wydaje się karty, a zniżki, ulgi, preferencje i uprawnienia w ramach programu przysługują im na podstawie ważnej karty wydanej rodzicowi. Posiadając kartę mieszkańca, można korzystać z rabatów u partnerów programu, których oferta jest dostępna na stronie www.mojagminastarogard.pl. O korzyściach wynikających z posiadania karty mówi Wójt, Magdalena Forc-Cherek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ruszamy z programem karty mieszkańca "Moja Gmina Starogard Gdański". Od kilku miesięcy prowadzimy rozmowy z partnerami i szukamy współpracowników. Oferta gminy była wyjściowa i przykładowa. Już niebawem, na przyzły rok szkolny będziemy dokonywać naboru do przedszkoli, gdzie będą punkty za to, że opiekun przedstawił w gminie kartę mieszkańca. Ponadto przewidujemy ofertę Grodziska Owidz oraz Gminnego Zakładu Usług Komunalnych.

~ Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański

 

W ofercie gminnej karty mieszkańca znajdują się także inni partnerzy, oferujący usługi i produkty z branży m.in. edukacyjnej, budowlanej, fotograficznej, gastronomicznej i rozrywkowej. Projekt zakłada także specjalne akcje rabatowe, które odpowiadać będą istotnym momentom w życiu mieszkańców gminy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W celu uzyskania Karty należy złożyć wniosek o Pakiet Mieszkańca w wersji elektronicznej lub osobiście w biurze podawczym Urzędu Gminy.

Do wniosku należy dołączyć:

  • aktualną fotografię każdej z osób, której dotyczy wniosek,
  • w przypadku osoby rozliczającej podatek PIT w Urzędzie Skarbowym w Starogardzie Gdańskim, wymagana jest kopia pierwszej strony PIT. Gdy wniosek składany jest w okresie styczeń-marzec danego roku, uprawnienie weryfikowane jest na podstawie deklaracji rozliczenia podatku od osób fizycznych za poprzedni rok rozliczeniowy.

W przypadku elektronicznego składania wniosku wymagana jest rejestracja konta na stronie www.mojagminastarogard.pl.


Karta i Pakiet Mieszkańca są bezpłatne. Osoba uprawniona do korzystania z karty może użytkować ją w wersji plastikowej i/lub elektronicznej za pomocą wirtualnej karty (np. Google Wallet, Apple Wallet, itp.). Aby otrzymać kartę, należy posiadać aktywny Pakiet Mieszkańca. Kartę w wersji plastikowej trzeba odebrać osobiście w autoryzowanych punktach odbioru dostępnych na stronie inicjatywy. Przy odbiorze karty należy okazać potwierdzenie weryfikacji Pakietu Mieszkańca, otrzymane mailowo lub telefonicznie. Istnieje możliwość odbioru karty w imieniu innej osoby, za pisemnym upoważnieniem.

W celu skorzystania z ulg i zniżek przypisanych do karty, osoba uprawniona do nich powinna okazać kartę u Partnerów, u których karta jest honorowana. Partner za pośrednictwem aplikacji Veryfikator odczyta uprawnienia zawarte na karcie i po pozytywnej weryfikacji udzieli zniżki lub ulgi.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe