Starogard Gdański: Zlikwidowano linię produkcyjną amfetaminy. Policja zabezpieczyła 65 kg tego narkotyku

  • 02.09.2021, 15:10
  • Redakcja / KWP Gdańsk
Starogard Gdański: Zlikwidowano linię produkcyjną amfetaminy. Policja… fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze z Wydziału Do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z policjantami ze Starogardu Gdańskiego i funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali w Starogardzie Gdańskim kompletną linię produkcyjną amfetaminy. Policjanci przechwycili także narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 5 mln zł. i zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców województwa pomorskiego.

Do zatrzymań doszło 30 sierpnia, policjanci przy udziale policyjnych kontrterrorystów weszli na teren kilku posesji na terenie Starogardu Gdańskiego i na gorącym uczynku wytwarzania amfetaminy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 36, 39 i 40-lat. Funkcjonariusze w wyniku przeszukań posesji zabezpieczyli prawie 65 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości blisko 5 mln zł.

Postanowieniem Prokuratury Rejonowej w Starogardzie Gdańskim 36 i 40-latkowi przedstawiono zarzuty posiadania i wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych. Przestępstwo zagrożone jest karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

39-letni mężczyzna usłyszał natomiast zarzut posiadania środków narkotycznych, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Po przeprowadzeniu czynności procesowych został zwolniony. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania. Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Starogardzie Gdańskim prowadzą funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

 

fot. KWP Gdańsk

 

Redakcja / KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe