Twierdzisz, że jeździsz szybko, ale bezpiecznie? Pomorska policja uświadamia kierowców [SPOT]

  • 03.09.2021, 09:55
  • KWP Gdańsk / oprac. Redakcja
Twierdzisz, że jeździsz szybko, ale bezpiecznie? Pomorska policja uświadamia… fot. KWP Gdańsk (screen z filmu)

Podziel się:

Oceń:

Powstaje wiele kampanii, które mają dawać do myślenia kierowcom. Jedne działają na wyobraźnię kierowców bardziej, inne mniej. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi realizują kampanię „Młodość nie zwalnia zmyślenia", rozpoczynając od serii materiałów filmowych ze specjalnym przesłaniem. Policjanci w kolejnym swoim spocie pokazują jak kończy się nadmierna prędkość oraz nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Każdy z nas ma swoje życie, plany, rodzinę. Bohater nowego, policyjnego filmu również. Kolejny spot zrealizowany przez pomorskich policjantów, ma zwrócić uwagę młodych ludzi na bezpieczeństwo, rozwagę i przestrzeganie przepisów. 

 

Pomorscy policjanci stworzyli kolejny spot do kampanii "Młodość nie zwalnia z myślenia", w którym w sposób lekko żartobliwy policjanci mówią o rzeczach szczególnie ważnych m.in. właśnie o bezpieczeństwie na drodze. 

- mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk

 

Chociaż wydawać by się mogło, że kierowcy wiedzą o bezpieczeństwie wiele, nadal nie realizują podstawowych zasad z nim związanych: 

 

Każdy wie jakie mogą być skutki jazdy z nadmierną prędkością, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, używania telefonu komórkowego w trakcie, czy po alkoholu, a mimo to wciąż są to przyczyny wielu wypadków i kolizji na drogach. W ciągu miesiąca na Pomorzu ginie średnio około 8 osób.

- mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk

 

Wciąż problemem jest prędkość:

 

Większość kierowców uważa, że jeździ szybko, ale bezpiecznie. Tylko, czy potrafi przewidzieć co może się wydarzyć na drodze? Niestety, w wielu takich przypadkach, tak jak i w naszym filmie, skutki są tragiczne.

- mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Źródło: KWP Gdańsk

KWP Gdańsk / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe