czwartek, 28 marca 2024 18:12

KS Pogoń Dekpol Tczew z kolejnym zwycięstwem

W niedzielę zawodniczki z Tczewa podejmowały spadkowicza z ekstraklasy TSW ROW Rybnik, który w tym sezonie zdobył zaledwie jeden punkt. Jednak to do drużyna gości mocno zaskoczyła bardzo dobre w tym sezonie tczewianki.

Autor: fot. KS Pogoń Dekpol Tczew (FB)

Początek spotkania należał do rywalek, które wyszły na prowadzenie mimo tego że Pogoń tworzyła o wiele więcej sytuacji jednak przegrywały 3:0 po celnych strzałach zawodniczek z Rybnika, którym jak się wydawało wychodziło praktycznie każde zagranie. Dekpol nie dawał jednak za wygraną i w 23 minucie Magdalena Sobal strzeliła pierwszą bramkę dla gospodarzy zaraz po niej na wynik 2:3 trafiła kapitan drużyny Agnieszka Rembalska i takim właśnie wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Początek drugiej części meczu to już dominacja zawodniczek z Tczewa, w 49. minucie spotkania do siatki trafiła ponownie Magdalena Sobal, wyrównując na 3:3. Po wyrównaniu mecz zaczął się na nowo tym razem pomyślnie dla Pogoni, która napierała akcja po akcji na rywalki z Rybnika co poskutkowało kolejnymi dwoma bramkami Julii Jędrzejewskiej oraz Katarzyny Nowak, które dały prowadzenie 5:3. W ostatniej części meczu kontaktowego gola strzeliły rywalki podnosząc wynik 5:4 i doprowadzając do emocjonującej końcówki meczu, który zakończył się szczęśliwie i to KS Pogoń Dekpol Tczew cieszył się z kolejnego zwycięstwa i 4 miejsca w tabeli.

Po meczu Krzysztof Repiński z telewizji Tetka rozmawiał z kapitanem drużyny Agnieszką Rembalską oraz trenerem Mateuszem Sroką.

Musiało się podobać przegrywałyśmy 3:0 i wyjść na 5:3 , było dużo emocji, zostawiliśmy dużo serca na boisku bo z takiego wyniku też ciężko się podnieść. Gdy doprowadziłyśmy do wyniku w którym wygrywałyśmy, lepiej nam się grało, starałyśmy się uspokoić grę, narzucić nasze tempo i trochę się pobawić piłką.

- Agnieszka Rembalska

Piłkarsko  jestem bardzo zadowolony, dziwiliśmy się że traciliśmy bramki bo byliśmy dużo lepszym zespołem , trochę te bramki stracone na początku meczu ustawiły trochę rywalkom mecz, ale jestem bardzo zadowolony że zespół się podniósł, końcówka trochę nerwowa przez straconą bramkę ale potrzebowaliśmy zwycięstwa i 3 punktów i uważam, że nam się należało