Starogard Gdański: Ścigany listami gończymi posługiwał się cudzym prawem jazdy

  • 06.09.2021, 12:13
  • KPP Starogard Gdański / oprac. Redakcja
Starogard Gdański: Ścigany listami gończymi posługiwał się cudzym prawem… fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Starogardzcy policjanci zatrzymali 41-latka ściganego 2 listami gończymi. Mężczyzna był poszukiwany przez gdański sąd w celu odbycia łącznej kary 6 lat pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa kryminalne. Aby uniknąć zatrzymania, podejrzany posługiwał się cudzym prawem jazdy. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy w czasie kontroli drogowej.

W miniony weekend (4-5 września) starogardzcy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volvo, którym kierował poszukiwany listami gończymi 41-latek:

 

Z informacji jaką posiadali funkcjonariusze wynikało, że autem tym miał poruszać się poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości mężczyzna. W czasie legitymowania 41-latek posłużył się prawem jazdy, w którym wizerunek osoby na zdjęciu różnił się od wyglądu kierowcy.

Poza tym ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że dane personalne z dokumentu wskazywały personalia innej osoby. Z uwagi na powyższe mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do miejscowej jednostki w celu wyjaśnienia rozbieżności.

- asp. sztab. Marcin Kunka (KPP Starogard Gdański)

 

Policjanci użyli skanera linii papilarnych, dzięki któremu porównali odciski palców zatrzymanego kierowcy z odciskami linii papilarnych poszukiwanego mężczyzny.

 

Dodatkowo okazało się, że zatrzymany do kontroli drogowej kierowca, posiada takie same tatuaże jak poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości 41-latek. Przeprowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły ustalić faktyczne dane personalne legitymowanego mężczyzny.

Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu starogardzkiego jest ścigany 2 listami gończymi w celu odbycia łącznej kary 6 lat pozbawienia wolności za wcześnie popełnione oszustwa. Podejrzany, aby uniknąć orzeczonej przez sąd kary więzienia, celowo posługiwał się dokumentem wystawionym na inne nazwisko.

- asp. sztab. Marcin Kunka (KPP Starogard Gdański)

 

Zatrzymany mężczyzna dzisiaj, 6 września usłyszał zarzut dotyczący posługiwania się cudzym dokumentem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Po sporządzeniu dokumentacji procesowej zgodnie z dyspozycją sądu 41-latek trafi do placówki penitencjarnej, w której będzie odbywać orzeczoną wcześniej karę pozbawienia wolności.

KPP Starogard Gdański / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe