Pierwszy pchli targ w Morzeszczynie. Wymienialnia Sąsiedzka już w najbliższą sobotę!

  • 07.09.2021, 11:15
  • Redakcja / materiały prasowe organizatora
Pierwszy pchli targ w Morzeszczynie. Wymienialnia Sąsiedzka już w najbliższą… fot. materiały prasowe organizatora

Podziel się:

Oceń:

Biblioteka Morzeszczyn i Stowarzyszenie Drabka zapraszają na pierwszy pchli targ w Morzeszczynie. Podczas wydarzenia odbędzie się m.in. rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego, który trwa jeszcze do 11 września.

Wydarzenie odbędzie się na placu przy boiskach Orlik, już 11 września, w sobotę, w godzinach od 10:00 do 14:00. O szczegółach opowiedziała nam animatorka kultury w morzeszczyńskiej książnicy, Julia Zawiszewska:
 

Wydarzenie jest otwarte, dlatego wszyscy chętni mogą przyjechać, sprzedawać, wymieniać się, albo oddać swoje ubrania, zabawki, czy też prace ręczne. Będzie można także zakupić takie rzeczy "z drugiej ręki" [...].

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

źródło: materiały prasowe organizatora
 

Na miejscu będzie można sprzedać, wymienić lub oddać swoje ubrania, zabawki, ręczne wytwory. Nie zabraknie nowości od lokalnych twórców - pojawi się tam m.in. Monika Drozdowska z własnoręcznie przygotowanymi torebkami i biżuterią, oraz Bogumiła Topczyńska z dziełami krawieckimi. 
 

źródło: materiały prasowe organizatora

 

Jak należy przygotować się do "Wymienialni Sąsiedzkiej"? Organizatorzy wyjaśniają:
 

źródło: materiały prasowe organizatora

 

Organizatorzy zaplanowali także animacje dla dzieci i zabawy ruchowe - na miejscu będzie można też pograć w planszówki i na swoich starych koszulkach namalować nowe wzory. Odbędzie się także rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego, który trwa właśnie do soboty, 11 września. Na czym polega konkurs? 
 

  • w kategorii rodzinnej:

Zaprojektujcie strój ekologiczny, który zaprezentujecie podczas pokazu na wymienialni. Stare materiały, gazety, butelki - stwórzcie coś kreatywnego! Przebrać może się cała rodzina lub jedna osoba, nad której strojem będziecie pracować wspólnie. Liczy się pomysłowość!

  • w kategorii młodzieżowej:

Nagraj TikToka, w którym pokażesz jak dbasz o Naszą Planetę. Segregacja, zmniejszanie ilości śmieci, dbałość o środowisko - przedstaw bliski Ci temat, zachęcając innych do ekologicznego życia. Wrzuć swój film na TikTok, oznacz profil @biblioteka_morzeszczyn oraz prześlij nam swój film na Messenger.

Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne upominki.

Uwaga! Udział wyłącznie za zgodą rodzica. Osoby, które nie posiadają aplikacji TikTok mogą zmontować filmik i wysłać go bezpośrednio na Messenger Biblioteki Morzeszczyn.

- źródło: materiały prasowe organizatora

 

źródło: materiały prasowe organizatora

 

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie TUTAJ oraz pod numerem 514 990 266.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacja Pokolenia i Gminę Morzeszczyn.

Redakcja / materiały prasowe organizatora

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe