Gmina Tczew: Konsultacje społeczne w związku z budową gazociągu już 17 września

  • 07.09.2021, 11:34
  • Redakcja / Gmina Tczew
Gmina Tczew: Konsultacje społeczne w związku z budową gazociągu już 17… Gmina Tczew

Podziel się:

Oceń:

Operator gazociągów przesyłowych Gaz-System S.A. organizuje konsultacje społeczne w związku z budową gazociągu Gardeja – Kolnik.

Dla mieszkańców gminy Tczew spotkanie odbędzie się 17 września, w godzinach 9:00-17:00 w świetlicy wiejskiej w Rokitkach. Celem spotkania jest przekazanie informacji na temat projektowanego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Gardeja – Kolnik oraz zebranie uwag i wniosków dotyczących inwestycji.


Gazociąg Gardeja – Kolnik o długości około 86 km, średnicy 1000 mm stanowi część lądową programu FSRU. Gazociąg będzie przebiegał przez siedem gmin w województwie pomorskim: Pszczółki, Tczew, Subkowy, Pelplin, Gniew, Kwidzyn i Gardeja.
Nowy gazociąg zapewni możliwość odbioru dodatkowego wolumenu gazu pochodzącego z terminalu FSRU, planowanego w rejonie Zatoki Gdańskiej. Realizacja inwestycji wpłynie na poprawę przepustowości polskiego systemu przesyłowego i tym samym przyczyni się do wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Inwestycja posiada status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym”.

 

Konsultacje są dedykowane wszystkim interesariuszom inwestycji. Z uwagi na obowiązujący na terenie kraju stan pandemii COVID-19 oraz chęcią zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa sanitarnego konsultacje będą prowadzone indywidualnie. W szczególności zapraszamy właścicieli nieruchomości, przez tereny których będzie przebiegała planowana trasa gazociągu.

~ Gaz-System S.A.

 

Wszelkie uwagi i pytania dotyczące projektu można przesyłać w terminie 7 dni od daty organizacji Konsultacji Społecznych, na email: [email protected] oraz na adres: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Oddział w Gdańsku, Wałowa 47, 80-858 Gdańsk, z dopiskiem „Konsultacje Gardeja – Kolnik”.


Informacje o projekcie znajdują się na stronie www.gaz-system.pl.

Redakcja / Gmina Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe