Będą kontrole prędkości. Pomorska drogówka prowadzi działania "Prędkość"

  • 08.09.2021, 12:19
  • KWP Gdańsk / oprac. Redakcja
Będą kontrole prędkości. Pomorska drogówka prowadzi działania "Prędkość" fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Pomorscy policjanci apelują do kierowców o bezpieczną jazdę. Jak podkreślają, zmieniające się w okresie powakacyjnym warunki pogodowe (padający deszcz, poranna mgła) to niebezpieczne czynniki, które mają wpływ na bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników dróg.

Jutro, 9 września pomorska drogówka przeprowadzi działania o nazwie “Prędkość”. Najważniejszym celem tych działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez sprawdzanie, czy kierujący pojazdami przestrzegają obowiązujących ograniczeń prędkości. Ponadto policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 

Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu, o czym wielu kierowców zapomina. Pamiętajmy, by w często zmiennych warunkach atmosferycznych z jakimi mamy obecnie do czynienia, kierowcy zmieniali technikę jazdy.

- KWP Gdańsk

 

Policjanci przypominają, że najczęściej do wypadków dochodzi właśnie ze względu na niedostosowanie prędkości do warunków ruchu:

 

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, jak również niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. Zwrócić uwagę należy również o rozwagę, wyobraźnię i zachowanie maksimum ostrożności podczas jazdy, tak żeby na naszych drogach, nie dochodziło już do niepotrzebnych wypadków, a co za tym idzie do kolejnych ludzkich tragedii.

- KWP Gdańsk

 

Policjanci zwracają się do kierowców:
 

Przestrzegamy, że nie będzie pobłażliwości dla osób drastycznie naruszających przepisy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od tego czy przestrzegamy obowiązujących przepisów ruchu, samopoczucia kierowcy, kultury i techniki jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży.

Zachowajmy więc zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Pamiętajmy, że nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

- KWP Gdańsk

KWP Gdańsk / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe