Policjanci sprawdzili, jakie zagrożenia najczęściej zgłaszali mieszkańcy powiatu starogardzkiego

  • 08.09.2021, 12:39
  • Redakcja / KPP Starogard Gdański
Policjanci sprawdzili, jakie zagrożenia najczęściej zgłaszali mieszkańcy… fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Każdego dnia policjanci weryfikują zgłoszenia przekazywane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim sprawdzili, jakie zagrożenia podczas minionych wakacji najczęściej zaznaczali mieszkańcy i osoby przebywające na terenie powiatu.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy oraz turyści przekazują policjantom informacje o niepokojących lub sprzecznych z prawem zachowaniach występujących w ich okolicy. Zgłaszają tam m.in. nieprawidłowe parkowanie lub oznakowanie drogi, przekraczanie dozwolonej prędkości, miejsca grupowania się nieletnich, nielegalne rajdy samochodowe, niszczenie zieleni czy spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych. Jakie zgłoszenia dotyczyły powiatu starogardzkiego? Sprawdzili to starogardzcy funkcjonariusze policji:

 

Podczas tegorocznych wakacji goście oraz mieszkańcy powiatu starogardzkiego nanieśli na mapę blisko 200 zgłoszeń, z czego ponad połowa została potwierdzona przez funkcjonariuszy. Największą grupę stanowiły zgłoszenia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Łącznie odnotowano 109 sygnałów dotyczących przekraczania prędkości, 25 niewłaściwej infrastruktury drogowej, 6 nieprawidłowego parkowania pojazdów oraz po 2 zdarzenia dotyczące nielegalnych rajdów samochodowych oraz poruszania się quadami po terenach leśnych.

- asp. sztab. Marcin Kunka (KPP Starogard Gdański)

 

Ponadto użytkownicy tej internetowej aplikacji zaznaczali na KMZB miejsca, w których dochodziło do grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją (2), spożywania alkoholu w miejscach zabronionych (37), dzikie wysypiska śmieci (2) oraz akty wandalizmu (3). Wszystkie zgłoszenia są weryfikowane. W rejony wskazane na mapie zagrożeń regularnie kierowane są oznakowane, jak i nieoznakowane patrole policji, by potwierdzić otrzymane sygnały oraz eliminować zagrożenia.

 

W dalszym ciągu zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Sygnały przekazywane przez społeczeństwo umożliwiają nam skuteczne i szybkie eliminowanie zagrożeń oraz niepożądanych zjawisk. Poszerzają także wiedzę o miejscach ich występowania, a co za tym idzie, możliwa jest lepsza dyslokacja służby.

Przypominamy, że w przypadku zgłoszenia pilnej interwencji należy korzystać z numeru alarmowego 112, ponieważ zaznaczenie zagrożenia na KMZB nie zastępuje interwencyjnego wezwania patrolu policji.

- asp. sztab. Marcin Kunka

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest TUTAJ

Redakcja / KPP Starogard Gdański

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe