Młodzi i coolturalni zapraszają na koncert! [ROZMOWA]

  • 11.09.2021, 17:51
  • Barbara Jackiewicz
Młodzi i coolturalni zapraszają na koncert! [ROZMOWA] fot. Barbara Jackiewicz od lewej: Joanna Grabowska i Weronika Łopata

Podziel się:

Oceń:

W naszym studiu gościliśmy dwie osoby odpowiedzialne za projekt "coolturalni". O tym, czym jest ten pomysł, jak wygląda jego realizacja i do kogo ma trafić rozmawialiśmy z Weroniką Łopatą i Joanna Grabowską.

 

Projekt "coolturalni" to jeden z pięciu pomysłów mieszkańców, jakie powstały w Centrum Inicjatyw Twórczych przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w ramach programu Narodowego Centrum Kultury w Warszawie Dom kultury + Inicjatywy lokalne 2021.

Konkurs na inicjatywy wychodzące bezpośrednio od mieszkańców trwał do czerwca. Tczewianie mogli zgłaszać i przedstawiać swoje pomysły na kulturę, takie, jakich im brakuje i jakie z pomocą instytucji kultury mogą zrealizować. Niektóre pomysły już są zrealizowane - ostatnio pisaliśmy o Tczewskim Retro Graniu 2021, z którego relację przeczytacie TUTAJ. A już 14 września ruszają warsztaty poetyckie, na które zapraszała na naszej antenie koordynatorka Zofia Daniel.

W naszym studiu gościliśmy także Weronikę Łopatę, koordynatorkę projektu "coolturalni", który był pomysłem najwyżej ocenionym w konkursie. Projekt zakłada działania skierowane do młodych ludzi, w szczególności koncerty lokalnych muzyków. Weronice towarzyszyła Joanna Grabowska, koordynatorka Centrum Inicjatyw Twórczych działającego przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

To są młode zespoły (...) Mamy kim się pochwalić w zakresie artystycznym, nie tylko muzycznym ale też w zakresie innych sztuk, dlatego zorganizowałyśmy to wydarzenie. - Weronika Łopata

W diagnozie potrzeb kulturalnych mieszkańców Tczewa wyszło,  że brakuje wydarzeń dla młodzieży 20+, także to jest odpowiedź na diagnozę i bardzo cieszymy się, że uda się przyciągnąć młodzież do Centrum Kultury i Sztuki. - Joanna Grabowska

 KONCERT "coolturalni" młodych muzyków z Tczewa: 
sobota, 18 września, godz. 19:00
Klub Muzyczny CKiS Tczew
wstęp: free

wystąpią:

  • Wera Zaborowska
  • Eryk Płotka
  • Michał "Rambo" Wojtowicz
  • Arkada w Piotrowicach
  • Zuzana Kruczyca
  • TheLuxe
  • Sieniesie

 

W ramach Centrum Inicjatyw Twórczych działają także projekty: "Trochę cooltury proszę!!!" pomysłu Kaliny Kortas oraz "Muzyk(uj) bez ograniczeń" Julii Mielczarek.

Coolturalnych znajdziecie na Facebooku, podobnie jak sam KONCERT. Polecamy!

 


 

Wszystkie projekty realizowane w ramach Centrum Inicjatyw Twórczych działającym przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie mają na celu aktywizację społeczności lokalnych i stworzenie warunków do rozwoju potencjału twórczego tkwiącego w mieszkańcach w każdym wieku. Działania dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021”. 

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe