Przed nami 'MIŁO! Tydzień Mobilności Aktywnej 2021"

  • 13.09.2021, 09:42 (aktualizacja 15.09.2021, 10:12)
  • Redakcja
Przed nami 'MIŁO! Tydzień Mobilności Aktywnej 2021" fot. materiały organizatora

Podziel się:

Oceń:

Już w tym tygodniu rozpoczną się działania w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W Tczewie już po raz 6 poprowadzone zostaną liczne wydarzenia ukierunkowane na promocję innych niż samochód sposobów przemieszczania się po mieście.

"MIŁO! Tydzień Mobilności Aktywnej", który rozpocznie się w czwartek (16 września) to okazja do wybrania alternatywnych metod podróżowania do szkoły, pracy czy po zakupy. Przez najbliższy tydzień Urząd Miejski w Tczew w partnerstwie z Tczewskimi Kurierami Rowerowymi przeprowadzi działania integracyjne i promocyjne w zakresie zrównoważonego transportu. O zaplanowanych wydarzeniach na naszej antenie opowiedział Grzegorz Pawlikowski, specjalista do spraw polityki rowerowej w Urzędzie Miejskim w Tczewie:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zawsze chcemy nagradzać rowerzystów, pieszych czy też pasażerów komunikacji publicznej dziękując im w tym Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Za to, że przemieszczają się wybierając inny sposób niż samochód.

- Grzegorz Pawlikowski,  specjalista do spraw polityki rowerowej w Urzędzie Miejskim w Tczewie

 

PROGRAM WYDARZENIA

CZWARTEK 16 WRZEŚNIA 

MIŁO! Codzienne dojazdy rowerem!
W godzinach 6.00-8.00 (lub do wyczerpania zapasów) na rowerzystów i rowerzystki będzie czekać pyszny poczęstunek. Szukajcie nas w okolicach przejazdu rowerowego przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Wojska Polskiego ! 


PIĄTEK 17 WRZEŚNIA

MIŁO! Kręcić w mieście!
Zapraszamy na Alleycat – wyścig rowerowy po ulicach miasta. Każda osoba uczestnicząca dostanie MIŁE! zadania do wykonania! Dla najdzielniejszych czekają MIŁE! nagrody! Startujemy o 19.00 przy Pl. Piłsudskiego! Pamiętajcie o oświetleniu i pozytywnym nastawieniu, a po wyścigu zapraszamy na afterparty do Warsztatowa Klub!

 

SOBOTA 18 WRZEŚNIA

MIŁO! Jechać razem
O godzinie 10.00 startuje z KANONKI XIV miejski przejazd rowerowy! Meta w tym samym miejscu!

MIŁO! się spotkać!
O godzinie 11.00 w WARSZTATOWA KLUB wystartuje PCHLI TARG rowerowy – przestrzeń, w której możecie wymienić się gadżetami, dodatkami rowerowymi, sprzedać używany rower i/lub akcesoria. Podczas wydarzenia dostępny będzie punkt serwisu rowerów Chcesz zostać wystawcą? Zgłoś się na [email protected] .Podczas wydarzenia dostępny będzie darmowy punkt serwisowy od KORBA Naprawa Rowerów. Organizatorzy zapewnią też gry i zabawy rowerowe dla dorosłych i dla dzieci  Jak zwykle będzie można przejechać się na rowerze towarowym (cargo).
11.00 – start imprezy
11.00 – 15.00 – darmowy serwis rowerowy
11.00 - 15.00 - rozgrywki w MOLKKY - fińskie kręgle
12.00 – 13.30 - wyścigi rowerowe dla dzieci – kategoria: rowerki biegowe, kategoria koła: 16’, 20’, 24’
12.00 - kreatywna JOGA na trawie
11.00 – 13.00 – przejażdżki rowerami cargo
14.00 - nauka jazdy na rowerze dwukołowym
15.00 – mecz bike polo (zapisy na miejscu)

MIŁO! Świecić przykładem
O godz. 19.30 zapraszamy na ŚWIETLIK - nocny przejazd rowerowy – pamiętajcie o oświetleniu i pozytywnym nastawieniu, a po świetliku zapraszamy na ognicho w na Górkach!

 

NIEDZIELA 19 WRZEŚNIA

MIŁA! bo Rowerowa gra miejska
To atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu, połączony z odkrywaniem Tczewa i jego historii. Zapraszamy razem z Dawnym Tczewem.
Startujemy o godz. 15.00 pod Tczewskimi Kurierami Rowerowymi na ul. Krótkiej 10
Zasady są proste: Śledź profil Dawnego Tczewa, na którym opublikujemy miejsca, w których sfotografujesz siebie na rowerze.

 

PONIEDZIAŁEK 20 WRZEŚNIA

Mijamy się MIŁO!
Poniedziałki nie muszą być ponure. My rozweselimy Was MIŁYM poczęstunkiem doceniającym Wasze codzienne PIESZE podróże po Tczewie. Tym razem pojawimy się na Starym Mieście oraz na Suchostrzygach!


WTOREK 21 WRZEŚNIA

MIŁY! początek dnia
W godzinach 6.00-8.00 przygotujemy mini kawiarenkę na węźle transportowym. Częstując kawą nagrodzimy tych, którzy wybierają autobus lub pociąg jako środek transportu.

MIŁO! że wybierasz autobus!
W ciągu całego dnia wolontariusze będą umilać podróż pasażerom i pasażerkom miejskich autobusów! W jaki sposób? To niespodzianka! Do zobaczenia na trasie!

 

ŚRODA 22 WRZEŚNIA DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

MIŁO! się o siebie troszczyć!
W tym dniu ulicami Tczewa przejedzie masa dzieciaków ze szkół podstawowych. Chcą zachęcić kierowców, by nie pędzili tak ulicami miasta i zadbali o bezpieczeństwo dzieci na rowerach! Będzie kolorowo! Będzie głośno! Będzie MIŁO!

 

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe