piątek, 29 marca 2024 12:31

Wyjazdowa Porażka Pogoni Dekpol Tczew

W niedzielę (12.09) KS Pogoń Dekpol Tczew rozegrała wyjazdowy mecz w ramach 5 kolejki rozgrywek 1 ligi kobiet w piłce nożnej. Tczewianki rozegrały spotkanie z doświadczoną drużyną Stomilanki Olsztyn, z którą przegrały 4:2, spadając tym samym na 8 miejsce w ligowej tabeli.

Autor: fot. PogonTczew (FB)

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanej dominacji drużyny gospodarzy. Już w 6 minucie spotkania wynik otworzyła Gabriela Kędzia. Kolejny kwadrans spotkania to również świetna dyspozycja zawodniczek z Olsztyna. Po zaledwie 7 minutach kolejną bramkę dla Stomilanek zdobyła Kamila Osajkowska, będąca w fenomenalnej dyspozycji tego dnia. Podkreśliła to w 18 minucie spotkania podwyższając wynik na 3:0.  Ostatnie słowo w pierwszej połowie również należało do gospodarzy - wynik przed zejściem do szatni na 4:0 podwyższyła Paula Zawistowska

Po powrocie z szatni, po rozmowie z trenerem gra zawodniczek z Tczewa zdecydowanie się odmieniła, coraz częściej znajdowały się pod bramką rywalek, co dość szybko zaowocowało zmianą rezultatu. W pięćdziesiątej drugiej minucie w polu karnym, powalona przez bramkarkę gospodyń została wychodząca z akcją Julia Jędrzejewska. Dzięki czemu podyktowano rzut karny, który na bramkę zamienić próbowała Magdalena Sobal, jej uderzenie zostało jednak sparowane. Na szczęście blisko znalazła się Katarzyna Nowak, która pewnym uderzeniem zdobyła pierwszą bramkę dla Pogoni. Kolejne minuty spotkania to dalsze próby odmienienia wyniku spotkania przez zawodniczki Dekpolu. Udało się to dwadzieścia minut później, gdy świetnym wyrzutem z bramki popisała się Ania Kowalik, znajdując Julię Jędrzejewską, a ta doskonale obsłużyła nadbiegającą Magdalenę Sobal, która ustaliła wynik meczu strzałem pod poprzeczkę. Do końca Pogoń starała się urwać chociaż punkt w tej rywalizacji. Niestety jednak to Stomilankom udało dowieźć się korzystny dla nich rezultat 4:2.

W tym tygodniu KS Pogoń Dekpol Tczew, w związku z przerwą reprezentacyjną, nie rozegra meczu ligowego.