Każdy odczuwa ją inaczej. Ostatnie dni konkursu literackiego, niebawem casting [ROZMOWA]

  • 14.09.2021, 21:52
  • Barbara Jackiewicz
Każdy odczuwa ją inaczej. Ostatnie dni konkursu literackiego, niebawem… fot. Barbara Jackiewicz reżyser Piotr Weintz

Podziel się:

Oceń:

Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku zachęca mieszkańców Tczewa do podzielenia się swoimi przeżyciami związanymi z czasem pandemii. Na czym polega projekt "Każdy odczuwa ją inaczej" wyjaśniał na naszej antenie reżyser Piotr Weintz.

Pandemia dla każdego oznacza coś innego. Jedni przeżyli ją bardzo ciężko, inni nie wierzą w wirusa. Część z nas zamknęła się w domach i przeszła w stan swoistej "hibernacji", inni wykorzystali ten czas na zdalną naukę, przekwalifikowanie się czy zdobycie nowych kompetencji. Jeszcze inni doświadczyli poważnego kryzysu, potrzebowali wsparcia bliskich i specjalistów.

O doświadczenia mieszkańców Tczewa przy realizacji projektu "Każdy odczuwa ją inaczej" pytają uczestnicy Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na czym polega ten projekt, opowiedział na naszej antenie reżyser Piotr Weintz:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

To będzie wyzwanie, a ja bardzo lubię wyzwania. Sam jestem ciekaw, jakie dostanę wiersze do opowiadania, jaki temat poruszą. Nie ograniczaliśmy się tego, że ma być w wierszach czy opowiadaniach pokazany strach przed pandemią.

- Piotr Weintz

 

Harmonogram działań pt. "Każdy odczuwa ją inaczej":

  • do 17 września trwa konkurs poetycko-literacki na osobiste wiersze i opowiadania opisujące odczucia związane z czasem pandemii

Do konkursu stanąć może każdy, bez względu na wiek. Można złożyć maksymalnie trzy wiersze lub jedno opowiadanie do 3500 znaków. Zgłoszenia należy dostarczyć do 17 września 2021 roku drogą elektroniczną na adres [email protected] lub osobiście w biurze Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (Dom Organizacji Pozarządowych, plac św. Grzegorza 5, pokój 23). Na podstawie wyróżnionych utworów powstanie scenariusz teatralny pod kierunkiem Piotra Weintza;

  • 28 września o godz. 17:30 w Domu Organizacji Pozarządowych (pokój 117) odbędzie się casting dla młodzieży szkół ponadpodstawowych do widowiska poetycko-muzycznego powstałego w pierwszej fazie konkursu

Na casting należy przygotować na pamięć dowolny, krótki tekst, który pomoże zaprezentować osobowość uczestnika. Wybrani młodzi twórczy ludzie wspólnie z aktorami Teatru TUTW wezmą udział w przygotowaniu międzypokoleniowego widowiska "Każdy odczuwa ją inaczej" w reżyserii Piotra Weintza;

  • 24 października w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbędzie się premiera widowiska poetycko-muzycznego pt. "Każdy odczuwa ją inaczej" w reż. Piotra Weintza na podstawie scenariusza opartego o prace konkursowe, z udziałem młodzieży i aktorów Teatru TUTW.

Projekt dofinansowany ze środków powiatu tczewskiego koordynuje Maria Banna.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe